Článek

Vyšel časopis pro grafiky — Font. Hlavním tématem je tentokrát bowling

V minulých dnech nám do redakční schránky doputovalo nové číslo časopisu Font. Po velkém tématu minulého čísla (vizuální styl Univerzit) je hlavní téma o něco okrajovější, zato hravější  — Bowling. Mimo hlavní téma je časopis jako vždy nabit řadou rozhovorů a zajímavostí z oblasti grafického designu. Pojďme tedy novému číslu kouknout na zoubek.

Hlavní téma: bowling

Fanoušci Big Lebowskeho a „pin up girls“ si přijdou na své. Hlavní téma zabírá deset stran a k vidění jsou americké vizuály z přelomu minulého století, kdy bowling patřil v USA mezi nejpopulárnější hry. Kromě plakátů či reklam se budete moci dočíst i něco o historii bowlingu.

Podrobněji se redaktoři Fontu věnují značce Brunswick, která patří mezi špičkové výrobce vybavení pro bowling. Pokochat se pak můžete vizuály inspirovanými filmem Big Lebowski anebo hodnocením log — to nejlepší má bowlingové centrum v britském Newscastle Lane7. Komentáře k logům tentokráte doplnila Markéta Steinert.

Nepřehlédněte ani článek „…a přece se koulí!“ Michala Weina, který vybral vlajky, loga, erby či symboly, ve kterých se v nějaké podobě vyskytuje koule.

Rozhovory a články

Hlavní rozhovor čísla je s Prokopem Sirotkem — grafikem a majitelem studia Motor. Dozvíte se o tom, jak funguje studio, na čem pracují, jejich zkušenost s tendry a spoustě dalších témat. Rozhovor doplňuje řada ukázek prací. Na konci časopisu pak v seriálu Krok za krokem představuje Prokop proměnu mýdla Jelen v moderní značku.

Jestli jste fanoušky Instagramu, pak vás potěší rozhovor s fotografkou a blogerkou Aki Votrubovou, která se považuje za vášnivou instagramistku — v rozhovoru najdete i rady, jak publikovat na Instagramu, aby byl váš profil úspěšný. Další, neméně zajímavý rozhovor, je o vizuálním smogu. Tomuto tématu se dlouhodobě věnuje designérka Veronika Rút Nováková, která k rozhovoru přidává několik ukázek, ze kterých až bolí oči.

Mezi další články, které stojí za přečtení jistě patří reportáž Filipa Blažka z 19. ročníku konference TypeCon2017, která se konala v Bostonu. A když zůstaneme u konferencí, v září proběhl v Praze další ročník konference pro webové vývojáře WebExpo. Z něj pár postřehů sepsal Richard Krejčí.

Pokud jste v minulých dnech zachytili, že Galerie hlavního města Prahynové logo, pak by vás možná zajímalo, jak vypadaly návrhy, které nevyhrály. V novém Fontu si jich užijete hned několik stran (do 5. místa). Pokud nemáte čas sledovat keynote Apple, tak novinky iOS 11 shrnuje v článku Ivan Malík. A rovnou můžete pokračovat článkem o novinkách v nástrojích pro práci s PDF.

Závěr časopisu už tradičně obstarává několik stránek krátkých novinek ze světa grafického designu a hardware.

Kompletní výpis všeho, co v novém Fontu najdete, je k dispozici na stránkách časopisu. Stejně tak informace o tom, kde si lze Font koupit či předplatit.

Zdroj a foto: font.cz