Článek

Vyšel nový Font s hlavním tématem – státní úřady

Hlavnímu tématu – státním úřadům je v novém Fontu věnováno cca 10 stran, zbytek potěší zejména ty, co se věnují tisku a absolventy Hellichovky.

font_143_01

Zdroj: font.cz

Každopadně nejen absolventům Střední průmyslové školy grafické je známo jméno grafika Pavla Hracha. Rozhovoru s ním a ukázkám z jeho tvorby je věnováno prvních šest stran časopisu. Pavel Hrach je autorem řady logotypů a mimo jiné i autorem knihy 1000 českých log, kterou vytvořil ve spolupráci s Rostislavem Vaňkem.

font_143_02

Zdroj: font.cz

Hellichovka slaví 95 let existence a připomíná to nejen titulní obálka Fontu, kterou vytvořila studentka Barbora Satranská, se kterou si můžete přečíst rozhovor, ale i komentář ředitele školy Jana Sehnala.

font_143_03

Zdroj: font.cz

Co se týče hlavního tématu – státní úřady, tak tomu je věnován rozsáhlý článek uprostřed časopisu. Je zde spousta ukázek z domova i ze světa a vyčnívá nad nimi vizuální identia Českého statistického úřadu od studia Toman Design. V následném hodnocení log také s přehledem toto logo zvítězilo – mimochodem komentář k jednotlivým logům doplnil právě Pavel Hrach. Kratší článek je věnován také vcelku povedené vizuální identitě České školní inspekce z roku 2013.

font_143_05

Zdroj: font.cz

Pokud je tisková grafika váš denní chleba, pak oceníte velký článek o novém QuarkXPress 2015, nástrojích pro PDF preflight od Richarda Krejčího, o 4K monitorech Eizo anebo tiskárnách či nových ICC profilech.

font_143_04

Zdroj: font.cz

Součástí fontu je tradičně tip na dvě knihy do knihovničky grafika – tentokrát se dostalo na čtvrtý díl série ilustrací Illusive a Škola grafického designu, kterou vydalo nakladatelství Slovart.

Kompletní seznam všech článků nového Fontu najdete na stránkách časopisu.

Zdroj: font.cz