Článek

Studio Diviant navrhlo kolekci Un-real založenou na vizuálním stylu karlovarského festivalu

Novou identitu pro již 57. ročník karlovarského festivalu s podtitulem „Švihnutí bičem a začínáme“ představilo Studio Najbrt koncem dubna. Nově vzniklé styling studio Diviant s pomocí umělé inteligence rozvádí Najbrtův vizuální styl do nositelné podoby. Kolekce s názvem Un-real Collection však ale zůstane čistě ve své digitální podobě.

„Hned po odhalení jsem si začala představovat, jak skvěle může letošní tvarosloví vizuálu podtrhovat dynamiku těla a evokovat ladnost pohybu, či tance i ve statické podobě.“
Karolína Eva Bergmanová, zakladatelka studia Diviant

Prvotní materiálové studie vznikaly pomocí švihu linek tužkou na papíře, ale hodně rychle se tvorba přenesla do digitálního prostředí, kde s vizualizacemi pomáhala mimo jiné i modelace pomocí AI nástrojů. Ve vizi festivalové kolekce se vzájemně proplétají prvky drzé noblese a nenucené provokace. Nositelka se ocitá v centru dění, kolem kterého se tvoří dojem roztančených neonových světel. Jednotlivé kusy evokují motiv pozastaveného víru nočního festivalového života.

„Od začátku jsme chtěly stvořit kolekci, která na červeném koberci upoutá pozornost každého objektivu, ale hlavně její nositelce propůjčí pocit sebevědomé nespoutanosti.“
Alexandra Axell, fashion art directorka & prompt engineer studia Diviant

Společně s Bergmanovou a Axell na projektu pracovala i hlavní stylistka studia Jana Plačková, která studii konzultovala i z pohledu samotné materiálové proveditelnosti.

Zdroj a foto:  diviant.cz