Logo

Telly

Studio Najbrt

  • Hodnocení redakce
Sending
Hodnocení čtenářů
4.02 (45 hlasů)

Od prvního dubna se internetová a satelitní televize Digi TV proměnila na Telly. Za rebrandingem i samotným názvem nové značky stojí pražské Studio Najbrt. Kompletní vizuální styl je k dispozici na platformě BrandCloud. Součástí představení nové značky je i nabídka nových tarifů.

Za Studio Najbrt na značce pracoval jako art director Aleše Najbrt a designér Marek Pistora. Mezi další spolupracující patří Michal Nanoru (název), Michael Dolejš (digital design), Jonatán Kuna (3D grafika), Zdeněk Trinkewitz (postprodukce) a Adam Morong (piktogramy). Telly je mimo televizního vysílání také poskytovatelem internetového připojení.

„Pro chystaný zlom v domácí zábavě jsme navrhli sympatický název a diagonálou jeho obraz trochu zostřili.“ Studio Najbrt

Původní logo

Nové logo

Explikace

Michal Nanoru, Studio Najbrt

„Pro chystaný zlom v domácí zábavě jsme navrhli sympatický název a diagonálou jeho obraz trochu zostřili. Nejprve podseknutým Y v logu a ve vizuálním stylu snadno identifikovatelnou a aplikovatelnou „stíračkou“, nepřehlédnutelnou technikou střihu. Barevnost začíná modrou svítící obrazovky a pokračuje doplňkovým spektrem RGB v posunutých odstínech.

Logo, i doplňkové písmo Neue Haas Grotesk Display, na které se jeho tvarosloví vzdáleně odkazuje, jsou navrženy tak, aby ve své modernosti a čitelnosti snadno odolaly široké škále použití i zubu času.

 

Ke sdílení nového vizuálního stylu používá Telly službu BrandCloud. Všichni uživatelé tak mohou mít přístup k logu a jednotlivým součástem identity. V rámci platformy lze také zřídit sekci pro veřejnost jako to má například Praha.

Ukázky vizuálního stylu

Další práce Studia Najbrt

Sklárna Rückl

Pietro Filipi

Zdroj a foto: najbrt.cz, brandcloud.pro