Zdarma

Knihy Studia Najbrt

Pražské Studio Najbrt aktuálně nabízí ke stažení několik knih, písmo COVID a s ním i několik tématicky souvisejících piktogramů. 

„Zastánci volného oběhu informací mezi námi už dlouho plánovali dát veřejnosti k dispozici některé z materiálů, které ve studiu vznikly. Opatření omezující pohyb kvůli zamezení šíření Covid-19 a fakt, že celé studio už třetí týden pracuje z domova, nás ale postrčily k akci.“  

Život štěstí překvapení

Kniha vznikla v roce 2007 ve spolupráci s Alanem Zárubou a Michalem Nanoru. V knize najdete úvodní zamyšlení světoznámého kritika designu Ricka Poynora, rozhovor novináře a šéfredaktora časopisů Živel a Hype Michala Nanoru s grafickým designérem Alešem Najbrtem a průvodní studie grafického designéra a publicisty Alana Záruby. Studio za ni získalo cenu Czech Grand Design Designér roku.

Studio Najbrt: Pracovní sešity

Tato publikace doprovázela výstavu v rámci Mezinárodního bienále grafického designu Brno 2018. Přináší několik případových studií demonstrujících základní způsoby práce a principy fungování studia (Ostrava!!!, Karlovarský filmový festival, písma) či malovánky odhalující nerealizované návrhy.

Studio Najbrt Basics

Katalog k výstavě z roku 2019. Představuje práce studia na bílých tričkách s popiskami coby visačkami v butiku, osvětlujícími původ motivů. Jsou mezi nimi všichni jeho současní členové, ale i řada osobností jako Ivan Zachariáš, David Ondříček a další.

Covid-19 piktogramy

Sada ikon, která vznikla pro Ambiente nabízí studio zdarma ke stažení a volně k dispozici. Jednotlivé piktogramy i celé plakáty v různých velikostech si lze stáhnout na otevřeném úložišti BrandCloud, vytisknout a nalepit na dveře, u výdeje, do zázemí restaurace nebo zveřejnit na sociálních sítích.

Písmo COVID

Studio písmo představilo tím, že je nasadilo na vlastní web, nabídlo ke stažení a dle svých slov čeká, kam až se „rozšíří“. K dispozici je jeden řez — Infected. jeho autory jsou Marek Pistora a Jakub Spurný, art directorem Aleše Najbrt.

Knihy najdete na stránkách Studia Najbrt v sekci Ke stažení. Písmo lze stáhnout ve formátu OpenType. Ikonky lze stáhnout na otevřeném úložišti BrandCloud.

Zdroj a foto: najbrt.cz