Článek

Budete valit bulvy! Studio Najbrt představilo plakát 55. ročníku karlovarského festivalu

Plakát 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary byl připraven už v loňském roce. Vlivem pandemie a odložení festivalu, se však oficiálního představení dočkal až letos. Navazuje na minimalistické plakáty posledních let a jeho autorem je Jakub Spurný a Aleš Najbrt ze Studia Najbrt.

„Vizuál navazuje na černobílé typografické hry s čísly a viditelností, které charakterizovaly poslední dva ročníky.“
Studio Najbrt

Letos je festival naplánován na 20.–28. srpna 2021. Kromě tradičních festivalových aktivit vznikne platforma KVIFF.TV. Ta bude nabízet během festivalu vlastní exkluzivní informačně-publicistický obsah a v dlouhodobém horizontu také celoročně přinášet artový program. První aktivitou prezentovanou na platformě KVIFF.TV bude 16. ročník Pragueshorts Film Festivalu, který je naplánován na 2.- 27.června 2021. Festival proběhne letos kombinovanou formou a představí to nejzajímavější z nejnovější světové produkce krátkometrážní tvorby.

Plakát 55. ročníku festivalu

Animace

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Studio Najbrt (@studionajbrt)

Explikace

Michal Nanoru, Studio Najbrt

„Po roce odkládání umožnili Jiří Bartoška, Jakub Spurný a Aleš Najbrt veřejnosti konečně spatřit oficiální plakát regulérního 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Vizuál navazuje na černobílé typografické hry s čísly a viditelností, které charakterizovaly poslední dva ročníky. Někteří diváci měli po dlouhém čekání velké oči, všichni svorně ovšem nakonec valili bulvy, případně mrkali na drát.

Zdroj: najbrt.cz

Tým:

  • Jakub Spurný
  • Aleš Najbrt

Karlovy Vary 54 a půl

V loňském roce se organizátoři festivalu rozhodli uspořádat alespoň zkrácenou nesoutěžní přehlídku nejvýraznějších filmů s posvěcením ze Sundance, Berlína, Benátek a Cannes. Krátce po startu kampaně však přišel druhý lockdown. Autorem plakátu je Jakub Spurný.

Ukázky plakátů předchozích ročníků

 

Další práce Studia Najbrt:

Footshop

Národní galerie

Zdroj a foto: najbrt.cz