Článek

Pivo Primátor má nové ilustrované etikety a design od agentury Little Greta

Náchodský pivovar Primátor představil nový design a styl komunikace, na kterém spolupracoval s agenturou Little Greta. Výstupem spolupráce je zejména série čtrnácti etiket a imageové video, které bylo oceněno ve Zlatém středníku v kategorii Nejlepší firemní videoprezentace. S výstavem 120 tisíc hektolitrů se Primátor řadí mezi středně velké české pivovary.

„Původně jsme vyhráli tendr na nové etikety. Jenže jsme zjistili, že je třeba do komunikace značky více ‚sáhnout‘.“ Tomáš Nedvěd, spolumajitel agentury Little Greta

Weizen byl ve své kategorii vyhlášen nejlepším pivem na světě a je pravidelně oceňován na mezinárodních soutěžích. Pivovar exportuje do více jak 30 zemí.

Klienta se nám podařilo přesvědčit, abychom bytelněji komunikovali hodnoty, na kterých Primátor vyrostl – skutečné řemeslo, poctivost a hrdost na ryzost náchodského regionu. Velké průmyslové pivovary se sice podobnými slovy rády zaštiťují, ale na rozdíl od nich Primátor tyto principy nikdy neopustil,“ uvedl jeden z majitelů agentury Tomáš Nedvěd.

„Pro zdůraznění tradičního přístupu při výrobě piva, na kterém Primátor lpí, jsme na etiketách použili autorskou ilustraci“, komentuje redesign jeho autor Radek Dostál. I za cenu toho, že výsledný produkt nebude prvoplánově navoněný, v novém prezentačním videu pak Little Greta pracovala se syrovou autentičností pivovarské výroby a divokostí náchodské přírody.

„Stejně svůj je totiž i produkt a lidé, kteří jej připravují. Je střecha skladu zralá k nátěru? Má pán ve videu sestřih ve stylu ‚vpředu byznys, vzadu párty‘? No a co, pro klienta je nejdůležitější to, jaké vaří pivo,“ pousmál se Radim Vaňous, režisér videa. Že se tento nereklamní přístup vyplatil, podtrhuje nedávný zisk třetí příčky ve Zlatém středníku v kategorii Nejlepší firemní videoprezentace.

Primátor je pro Little Gretu již šestým pivním klientem v posledních třech letech. Agentura pracovala i pro britskou pobočku Budvaru, Znojemský městský pivovar nebo Pivovar Morous. Za svou práci pro Jarošovský pivovar získala v minulém roce dvě prestižní World Beer Awards.

Další práce Little Greta:

Pivovar Jarošov vstal z mrtvých. Mrkněte na povedené pivní láhve s kohoutem.

Demagog.CZ má po pěti letech nové logo. Zdarma ho navrhla agentura Little Greta

Zdroj a foto: littlegreta.co.uk