Článek

Design nealkoholického aperitivu Amàrico ve stylu dolce vita vytvořila agentura Little Greta

Amàrico, je italský nealkoholický aperitiv s globální ambicí. Agentura Little Greta byla oslovena se zadáním vytvořit pro něj logo a obalový design. Agentura v uplynulých letech posbírala řadu cen (včetně dvou Red Dot Award a German Design Awards) za práce pro pivovary Jarošov nebo Primátor. Design pro další nápoj, i když nealkoholický, byl tedy novou výzvou.

V posledních týdnech získal design Amàrico několik ocenění: London International Creative Competition, Indigo Design Award a nejčerstvěji A’Design Award.

„Navzdory globální pandemii, Amàrico aktuálně proniká do barů a pubů ve Velké Británii, z čehož máme radost. Věříme, že si aperitiv najde cestu i do naší nové londýnské centrály na Old Street, která je zároveň byznys hubem a českým pubem.“
Tomáš Nedvěd, Little Greta

Agentura aktuálně pracuje také na rebrandingu Pardubického pivovaru a Cideru Kolowrat.

Explikace

Radoslav Dostál,  art director

„Agentura svůj design postavila na klíčových vlastnostech produktu, aromatického nápoje v italském stylu, s citrusovými tóny hořkého pomeranče a citronu, který je svěží a „crisp“, s harmonickou dochutí. Jednou z klíčových fazet značky, která se promítla i do designu, bylo klasické „La Dolce Vita“.

Je to jakási definice plnosti, opojnosti, která prostupuje italský způsob života i kulturu nebo specifický přístup ke stolování ve společnosti rodiny a přátel. Zohledněn byl také tradiční, do značné míry ruční přístup k výrobě produktu. Ve svém vizuálním konceptu pak jsme reflektovali i chuťovou a aromatickou lehkost produktu. V rámci něj byl digitalizován set elegantních ručních ilustrací znázorňujících jednotlivé byliny, jako je hořec, rebarbora, pelyněk nebo chininovník. Ty se staly součástí dekorativní zrcadlové kompozice inspirované italským uměním. Bylo také vytvořeno nové písmo.

Písmo:

  • Hlavní písmo: Lydia, Benjamin Critton, Colophon Foundry
  • Doplňkové: Liesel, Jessica McCarty, Magpie Paper Works

Tým:

  • Design: Radek Dostál
  • Account: Tomáš Nedvěd
  • Fotografie: Julius Filip, Anna Ti

Vývoj konceptu

Ukázky

Další práce agentury Little Greta

Agentura Little Greta získala prestižní ceny za design pro Jarošovský pivovar

Pivo Primátor má nové ilustrované etikety a design od agentury Little Greta

 


V tomto seriálu si představujeme zajímavé etikety a obalový design z celého světa. Za partnerství děkujeme společnosti Rathgeber, která vám zajístí jednoduchou fóliovou nálepku, 3D logo či absolutně nezfalšovatelný typový štítek s čipem NFC. Pokud máte tip na zajímavý obalový design, napište nám.


Zdroj a foto: littlegreta.co.uk