Článek Na návštěvě

Na návštěvě ve Full House Hub

Po půl roce zkušebního provozu byl v pražských Holešovicích otevřen nový “komorní” co-workingový prostor – Full House Hub. Nachází se v klidném atriu dvora zrekonstruované továrny MFactory, ve kterém  sídlí např. i reklamní agentura Revolta, Dynamo Design či postprodukční studio Silencio.

full-house-hub-02

full-house-hub-01

Právě místo a lokalita bylo pro zakladatele Full House Hubu, Šimona Podehradského, Tomáše Mrkvičku, Tomáše Hodbodě, Jana Reeha a Jakuba Zelfela klíčové při výběru.

“Po několika měsících hledání jsme se rozhodli pro MFactory. Mezi nájemníky i majitelkou objektu panuje přátelská atmosféra, k dispozici je prostorný dvůr i kavárna. Navíc někteří z nás pracovali v nedaleké agentuře Ogilvy, takže Holešovice nám přirostly k srdci. Poblíž je veškerá potřebná infrastruktura, restaurace, dostupná parkovací místa a je znát, že se Holešovice stávají dobrým místem pro život i podnikání,” říká Šimon Podehradský.

full-house-hub-04

full-house-hub-03

Nad zemí práce, pod zemí workshopy

Full House Hub má dvě patra. V nadzemním jsou umístěna “pevná” pracovní místa, standing desky, kuchyňka a sociální zázemí. Podzemní část bude sloužit jako zázemí se zasedací místností, “silent boxem” pro nerušené telefonování a současně půjde přeměnit na místo pro malé workshopy či přednášky nebo na malou dílničku či fotoateliér. Součástí spodního prostoru budou také lounge prvky pro odpočinek.

Vybavení prostoru kombinuje industriální prvky s přírodními materiály. Full House Hub je vybaven praktickými vestavěnými nábytkovými částmi spolu s kvalitním designovým nábytkem. Při navrhování prostoru se počítalo s nároky na ergonomii a pohodlí, také jsou k dispozici například židle Mirra od Herman Miller.

full-house-hub-05

full-house-hub-06

Klíčem je vzájemná inspirace lidí z podobných oborů

Ve Full House Hubu působí kromě zakladatelů například studio TWO Honzy Koláře a Zdeňka Kurečky (ex-Nydrle) a několik dalších profesionálů z oblasti komunikace, reklamy, designu a digitální produkce. Zakladatelé věří, že se jim povedlo místo zaplnit lidmi, kteří mají podobný přístup k práci i k životu, díky čemuž místo, byť ve formátu coworkingu, poskytne všem možnost navzájem se inspirovat, rozšiřovat si obzory a případně společně spolupracovat.

„Sedí tu zkušení kreativci, designéři, experti na UX a na sociální média, vývojáři a stratégové, kteří po letech strávených v reklamních agenturách a softwarových firmách dali přednost práci na volné noze. Současně ale oborová specializace vede k tomu, že se lidé spolu mohou konzultovat, inspirovat se a případně si vypomoci. Proto dokážeme pomoci i větším klientům a ad-hoc postavit tým, který obsáhne komplexní zadání z oblasti reklamy, designu i tvorby obsahu. Věřím, že při stále aktuálním nedostatku kvalitních lidí na trhu, je to naše velká výhoda,“ říká Šimon Podehradský.

Prostor by se měl stát i místem malých workshopů, prezentací a rád by se stal místem otevřených dveří pro všechny, kteří mají chuť se podělit o své zkušenosti či přijít třeba jen na kávu.

full-house-hub-07

full-house-hub-09

Full House Hub najdete na Facebooku nebo Instagramu.

Zdroj a foto: Full House Hub