Na návštěvě

Na návštěvě ve STRV Brno

● Místo: Vlněna Office Park Brno,
● Architekt: Studio Perspektiv

Technologická společnost STRV, která se zaměřuje na design a vývoj softwarových produktů, se v Brně přestěhovala do nových kanceláří. Kanceláře s rozlohou přes 300 metrů čtverečních se nachází v nedávno postaveném moderním kancelářském komplexu Vlněna.

„Naším cílem bylo navodit v kanceláři stejnou atmosféru, která již dva roky funguje v naší pražské kanceláři. I proto jsme zvolili stejný styl a kanceláře doplnili ilustracemi Karolíny Strykové inspirované brněnským slangem, naší firemní kulturou a značkou STRV,“ říká Lubo Smid, spoluzakladatel a CEO STRV.

Nové prostory jsou rozděleny tak, aby nabízely místa pro spolupráci, odpočinek a soustředěnou práci. Vedle zasedacích místností jsou pro vývojáře a designéry připraveny telefonní budky pro lepší a klidnější hovory s americkými klienty. Centrálním místem je multifunkční prostor s kuchyní, který je určený pro každodenní setkávání a také pro více než 40 návštěvníků pravidelně pořádaných akcí pro odbornou komunitu. Autorem kanceláří jsou – stejně jako u cen ověnčených pražských kanceláří – architekti ze Studia Perspektiv.

„Záměrem bylo navázat na pražské kanceláře, zachovat ducha firmy, a to jenom v menším měřítku a s novými materiály. Centrální bod kanceláře, místo pro setkávání lidí a pořádání komunitních akcí, je v Brně Spacebar, který navazuje na pražský Scrollbar,“ doplňuje architekt Martin Stára.

Kanceláře nabízí v neposlední řadě důmyslný open space s 36 pracovními místy. STRV se do prostor přestěhovalo v červenci 2018, kanceláře pak byly finálně dokončeny v říjnu 2018.

Zveřejnil(a) STRV dne Čtvrtek 2. srpen 2018

Zdroj a foto: strv.com, linkedin.com, Jiří Hloušek