Článek Na návštěvě

Na návštěvě v EverWhere

Agentura EverWhere se nedávno přestěhovala a využila tuto příležitost k proměně svých prostor ve stylu své letecké identity, se kterou pracuje již od začátku. Nakoukli jsme dovnitř a podívali jsme se, jaké to je tvořit na křídlech letounu.

„Využili jsme stěhování firmy do nových prostor. Jsme kreativní agentura, která klientům nabízí něco opravdu unikátního, nezapomenutelného. A to je stejné jako s létáním. Přináší pokaždé jiné, ale vždy obohacující zážitky, co mění váš pohled na svět. Přesně takové zadání jsme dali designovému studiu,“ říká Kryštof Kostroun, New Business Director agentury EverWhere.

everwhere_01

everwhere_02

S návrhem vzdušného a ojedinělého prostoru přišlo studio Čermák Design. Kanceláři vdechli požadovanou tvář stoly z letecké překližky, nenásilně zakomponované do hlavního prostoru. Spíše než kancelářské stoly tak záměrně evokují křídla aeroplánů. Kreativci se nyní mohou nechat unášet na Airbusu, Tornadu či Spitfiru.

O podnože stolů se postaral designér Michal Malášek. Použil své osvědčené éterické Diamond, které si už stihly najít příznivce v nejrůznějších koutech světa. Zde je ovšem doplnil o unikátní věšáčky na notebooky. Snoubí se v nich design s praktičností.

everwhere_03

everwhere_04

Příslib letu za něčím novým, nepoznaným vám dávají také poličky umístěné nad stoly. Nápadně připomínají prostor pro zavazadla v letadlech. Jsou promyšleny do posledního detailu, takže stejný systém vyklápění vzhůru je samozřejmostí.

Designéři si při zařizování vystačili pouze se dvěma materiály. Dřevem v dekoru břízy a kovem v šedém antracitu. Minimalisticky jsou řešeny také barvy. Prim zde hrají bílá, která prosvětluje zdi kanceláře a boky poliček, a černá. Tou stěny prostoru dotvořil kreslíř, ilustrátor a umělec David Böhm.

everwhere_05

everwhere_06

Zadání pro vytvoření příjemné atmosféry z prvků zážitků a letectví pojal s vtipem. Zlehčil typický design velkých agentur. A tak se na jedné ze stěn objevila zeměkoule parodující globusy běžné v kancelářích 50. let, ale také troje hodiny u vstupu. Nezjistíte z nich sice, kolik je právě v New Yorku, Londýně či Tokiu, ale zato přesně znáte čas v Praze, Brně a Ostravě.

Stěny doplnil o další zajímavé kresby akrylovou barvou, které perfektně korespondují s tak trochu ulítlou a neotřelou identitou mladé kreativní agentury. Ať už zachycením tenistů na křídlech dvouplošníku nebo stínem holubičky vytvořeným spojením rukou.

everwhere_07

Ve stejném duchu se nesou i další prostory agentury. Uzavřená místnost pro jednání s klienty, kreativní místnost nebo zákoutí pro přemýšlení a tvorbu.

„Naše nové kanceláře perfektně vystihují identitu agentury. Lidi v nich práce baví, což je vidět i na projektech. A musím říct, že tu teď máme častěji také schůzky s klienty. I oni se tu cítí uvolněně. A snáze se tak dostaneme na společnou vlnu při jednání,“ dodává Kryštof Kostroun.

Máte také zajímavé kanceláře? Napište nám.

Zdroj: everwhere.cz