Rozhovory

Johana Kroft

Řekneš nám pár slov o sobě?

Tak já začnu úplně od začátku :) Jmenuju se Johana, je mi 27 a od malička jsem snila, že budu režisérka. Moje máma mě totiž brala hrozně často na komparzy, tam jsem se začala motat kolem filmu a strašně se mi to líbilo. Pak jsem si ve školce hrozně ráda hrála na to, že točím svůj vlastní film, kreslila jsem si scény a dirigovala ostatní děti. No a jelikož jsem si hrozně ráda kreslila, po základce jsem šla na střední uměleckou školu, následně jsem se dostala na fakultu umění a designu, kde jsem studovala trochu od všeho :)

Po vejšce jsem si vůbec nebyla jistá, co chci dělat – takže jsem chvilku fotila, kreslila a hlavně hledala práci, která by mě bavila. Až mě jeden kamarád doporučil na pozici Junior Designer do DDB. Vůbec jsem nevěděla, co mě čeká, ale nikdy nezapomenu to prvotní nadšení z tak skvělý práce a hlavně lidí :) Hltala jsem úplně všechno a věděla jsem, že mě to bude bavit. Po roce a půl byl čas na další challange a tak jsem se přesunula do Ogilvy, kde jsem se naučila spoustu věcí a hlavně poznala další kupu skvělejch lidí. Taky jsem tam začala hodně ilustrovat a to díky našemu CD, kterej mě v tom dost podporoval. Hlavně mě začla zajímat animace a 3D, to zas díky manželovi, kterej den i noc seděl u počítače a učil se v Cinemě a AE.

Nedávno jsi se přestěhovala i s manželem do Londýna, jak se vám daří?

Je to tak, budou to právě 4 skvělý měsíce! Londýn je strašně boží místo, hlavně pro nás designery, takže jsme tu štastný. Ale konkurence je samosebou obří a tak se člověk s každým dalším briefem snaží bejt lepší a lepší. Hodně se věnujeme osobním projektům, který jsou do portfolia důležitý stejně jako ty komerční věci. Takže si prostě občas uděláme takovej pracovní víkend, kdy spolu něco vymyslíme a pracujem na tom. Jinak jsme oba freelanceři. Práce je tu hodně, jen se člověk musí zaregistrovat do správných personálních agentur, který tě bookují na určité projekty. Takže je možný, že někde budeš dva týdny nebo taky tři měsíce. Já momentálně během dvou měsíců nastoupím na permanentní pozici a nebudu lhát, už se zase těším, až budu částí nějakýho skvělýho teamu!

Na čem aktuálně pracuješ?

Momentálně jsem dokončila ilustrovaný motion video pro jednu malou produkci a mám tu hrozně zábavnej brief na Burger King :) Takže si zatím skicuju nápady a vyrábím prezentaci. Momentálně jsem dokončila editorial ilustraci pro Art Magazine – tak na to jsem teď momentálně hrdá nejvíc.

Vypíchneš ze svého portfolia 3 věci, na které jsi hrdá?

Nedávno jsem si dělala nový web a tam jsem dala věci, z kterých mám radost a dá se říct, že jsem na ně hrdá :) Z kampaní to bude G2 babička, kterou jsme dělali jako první kampaň vůbec s mým nejlepším parťákem Honzou – asi proto, že jsem si to strašně moc užila! Hlavně naše babička pobavila i nejednoho CD tady v Londýně :)

Z designu to budou Filmové plakáty – kino Lucerna pro klienta Komerční banka a to díky tý úžasný exekuci, kterou měla na starosti Illona Polanski.

Poslední asi vypíchnu osobní projekt Waiting Animals, kde se mi povedlo prodat pár ilustrací do jednoho časopisu, na což jsem asi momentálně nejvíc hrdá.

Jak vypadá tvůj pracovní stůl?

Když jsem doma tak takhle. Mám tam spoustu knížek, tužek, sešitů a kytek :)

Jakou hudbu posloucháš při práci?

Na svatbu jsem si udělala obří playlist s těma nejbožejšíma hitama, tak ten jedu pořád dokola :D Ale hodně často mám ráda ticho. Což se mi v Londýně zatím mockrát najít nepovedlo.

Máš nějaký způsob, jak si organizuješ den?

Všechno si musím dávat do kalendáře – od snídaně po venčení psa – jinak se mi taky může stát, že si myslím, že nic nemusím a pak pracuju celou noc, protože nestíhám.

Jaké jsou tvoje silné stránky?

Vím, že se dokážu pro všechno strašně nadchnout a zapálit, takže, když mě něco strašně zajímá a baví, věnuju tomu úplně všechno. Na druhou stranu je to bohužel i slabá stránka, protože mě to pak hrozně vyčerpá a už nemám sílu na nic jinýho a jsem nervozní. Jo ale taky jsem párkrát slyšela, že je se mnou v práci sranda :P

Jaké máš plány pro tento rok?

Jsem celkem zvědavá, co letošní rok přinese. Myslím, že mě čeká hodně práce, učím se animovat svoje ilustrace, chci dělat 3D typografii, takže mě čeká Cinema4D a hlavně mám v hlavě několik nápadů, který musím dokončit. Ale aby to nebylo jen o práci, hlavně chcem s manželem cestovat. První nás čeká OFFF Barcelona, taky se chcem vrátit do Japonska, ale hlavně se strašně těším zpátky do Čech, až zas všechny obejmu! :)

Kde tě najdeme na netu?

Určitě web johanakroft.com, profil na Behance a taky instáč @johanakroft.

Zdroj a foto: johanakroft.com