Článek

Jeremyville Sessions – skvělá kniha o komiksech, oblečení a ilustracích

Jeremyville SessionsJeremyville Sessions – skvělá kniha o komiksech, oblečení a ilustracích

Kniha se věnuje převážně designu oblečení, komiksům, ilustracím, plakátům, character designu atd. Autorem této knihy je designér a výtvarník říkající si Jeremyville. Na kontě má nyní nespočet děl různých typů a to od vinyl toys, obálek pro časopisy a magazíny, oblečení po dost extravagantní výstavy, animace a „znělky“ pro stanici MTV. Jeho styl tvorby působí tak nějak dětsky a mnoho lidí nad tím kroutí hlavou s nepochopením.

Jeremyville Sessions

Pokud si knihu Jeremyville Sessions zakoupíte, získáváte tak „literární“ dílo v pevné vazbě se třemi sty stránkami, sadu samolepek, plakát a DVD s animacemi, záznamy z výstav, spořiči obrazovek, templaty pro navrhnutí vlastního designu, postav, bot a dalších věcí, a menší hru.

Jeremyville Sessions

Když jsem narazil na stránky Jeremyville, byl jsem jeho kresbou a malbou unešen. Možná jsem blázen, ale mám hodně rád podobný styl i barevnost, což je samozřejmě vedlejší. Po chvíli hledání jsem narazil na stránky Slovartu, kde knihu měli za cenu 1.170,- . Někomu se to může zdát moc, ale vzhledem k tomu, že umění se mají přinášet oběti tak jsem si ji koupil, nehledě na to, že originální cena je 65 USD neboli cca 1.340,- nepočítaje poštovné (ovšem dostanete k tomu vlastnoručně podepsanou kresbu od autora). Asi dvou týdnech mi přišel domů balíček. S nadšením jsem jej otevřel a moje dušička zaplesala nadšením. Jako první jsem shlédl DVD a naslédující noc jsem probděl s knihou v ruce. Pro ty, co neumějí příliš dobře anglicky je tu nevýhoda — kniha je celá v anglickém jazyce. Ovšem obrazová příloha převažuje nad textem :-)

Jeremyville Sessions
Jeremyville Sessions

Dílo je v jak jsem se výše zmínil v pevné vazbě, obálka je chromového charakteru s typickou kresbou Jeremyville. Uvnitř najdete dosti nezvyklý obsah (rejstřík), fotografie, různé rozhovory. Co se mi zamlouvá je, že u každého díla nebo fotografie najdete popisek se jménem, pro koho jest výtvor dělán a pokud má dotyčná firma či jedinec webovou stránku, tak i odkaz na jejich web.

Jeremyville Sessions

S čistým svědomím Vám mohu knihu vřele doporučit a nenápadně oznámit, že rozhovor s Jeremyville se snad v brzké době objeví na serveru www.thecatchit.com, kde můžete shlédnout video s jeho kresbou.

Domovská stránka:

www.jeremyville.com

Jeremyville Sessions

Jeremyville Sessions

Jeremyville Sessions

Jindra Holý

https://www.designportal.cz/knihy-casopisy/kniha-jeremyville-sessions.html

27.08.07