Článek

Hezké české: Red Book

Red BookHezké české: Red Book

Dle autorůje kniha Red Book prvním uceleným přehledem děl červené barvy, který byl kdy publikován. Jisté je, že si v knize červené barvy docela užijete a to hlavně v souvislosti s módou a designem. Kniha je bohužel neprodejná, ale příští týden budete mít na Design portálu možnost několik kousků vyhrát, tak si tuto příležitost nenechte ujít.

-

Red Book

Tvůrčí tým:
Jakub Kaše, Jan Trnka, Lucie Pavlásková, Lukáš Dvořák, Jana Zielinski, Jiří Macek, Ivana Bajgarová

Kde je možno koupit:
Kniha není prodejná, distribuovat ji budeme do designových studií a dalších vybraných mist. Teď je k vidění v novém sídle Czechdesignu ve Vojtešské ulici.

Popis:

Kniha Red Book vznikla jako součást projektu Red Fashion a je uceleným přehledem děl červené barvy od významných českých i světových designerů, módních návrhářů a architektů.

Red Book je rozdělena do tří částí: Red Facts (fakta a zajímavosti o červené barvě, jejím použití a různém náboženském, geografickém a dalším významu), Red Inspiration (přehled děl červené barvy od českých a zahraničních designérů, návrhářů a architektů) a Red Gallery (fotografie od profesionálních a amatérských fotografů, na kterých je červená barva jedním z hlavních motivů).

Kniha je neprodejná, k prohlédnutí bude v designových studiích, ateliérech navrhářů, galeriích a na dalších kulturních a uměleckých místech.

Datum spuštění:
říjen 2010

Klient:
Red Fashion, resp. Campari

Zajímavost:
Kniha je prvnim uceleným přehledem děl červené barvy v českém a mezinárodním designu a módě, který kdy byl publikován.

Další informace

-

-

-

A jak se kniha líbí Vám?
Pokud máte tip do této rubriky či byste chtěli představit ten váš napište nám.

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/knihy-casopisy/kniha-red-book.html

03.11.10