Článek

Co najdete v aktuálním Fontu?

Fpnt 111Co najdete v aktuálním Fontu?

Font s číslem 111 nabízí jako hlavní téma – tenis. Mimo něj se také dozvíte mnohé o studentce VŠUP Denise Kokoškové, prohlédnete si výsledky soutěže Mladý obal, přečtete si rozhovor s grafikem s Patrikem Svobodou a na konec vám Font představí i novinky v Adobe CS5 a Corel Draw. A samozřejmě, jak už je zvykem, plno dalších zajímavostí.

Časopis Font

Hlavní téma: Tenis

Nový Font vyšel chvíli poté, co se Tomáš Berdych probojoval až do finále Wimbledonu. Hlavní téma tak bylo zvoleno navýsost vhodně a je mu věnována také patřičná pozornost. Kromě tradičního hodnocení log si můžete přečíst článek o značce (ano, značce) Roger Federer, vizuálním stylu turnaje Roland Garros a k dispozici je i spousta materiálů týkajících se vizuálních identit značek točících se kolem tenisu.

Časopis Font

Rozhovory

Nejvíce prostoru dostal v časopise rozhovor se studentkou ateliéru písma na pražské VŠUP Denisou Kokoškovou. Dozvíte se její největší úspěchy, průšvihy, názor na grafiku, VŠUP a plány do budoucna. Trio Luboš Drtina, Tomáš Brousil a Miroslav Kloss se potkává v rozhovoru nad knihou: Karel Teige a typografie, která získala stříbro v soutěži Nejkrásnější české knihy roku. Jakub Krčmář pak vyzpovídal pražského freelance grafika Patrika Svobodu.

Časopis Font

Další zajímavosti

Kdo ještě neměl možnost vidět vítězné práce ze soutěže Mladý obal 2010, tak právě v novém Fontu má příležitost. A myslím, že je rozhodně na co koukat. Hezky se čte i reportáž Honzy Tippmana z Typo Berlin 2010, která obsahuje i dost odkazů, takže je co procházet. Jen škoda, že se nedá v reálném časopise rovnou kliknout :).

Co se týče softwaru, letos se nových verzí dočkala jak Creative Suite od Adobe, tak jeho konkurent CorelDRAW. Ve Fontu si můžete přečíst představení novinek obou balíků a samostatný článek věnovaný štětcům v Photoshopu CS5.

Recenzované knihy tentokrát potěší spíše reklamožrouty a packaging designery. Právě pro ně jsou totiž určeny knihy Dějiny reklamy respektive Big Book of Boxes. Pokud vás obalový design zajímá více, tak určitě oceníte rubriku Krok za krokem, kde je rozebírán postup při vytváření obalu na ovocný čaj Jemča.

Na konec ještě třeba dodat, že naa nový design Fontu se dobře zvyká. Je to sice teprve druhé číslo v nové úpravě, ale již teď je vidět, že se změna vyplatila.

Časopis Font

Kompletní přehled toho, co v novém Fontu najdete, si můžete přečíst zde. Koupit si jej pak můžete u těchto prodejců či rovnou předplatit.

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/knihy-casopisy/font-111-tenis.html

01.08.10