Článek

Časopis Font tentokrát s hlavním tématem „policie“

Font 125Časopis Font tentokrát s hlavním tématem „policie“

Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát policie a její vizuální styl, si v novém Fontu přijdou na své zejména ti, kteří mají rádi obalový design. Kromě rozhovoru se Štepánkou Koutnou, mimo jiné autorkou obálky, dostává obalový design poměrně dost prostoru i na dalších stranách, a to je dobře. Minimálně pro ty z nás, co máme raději obaly než policii :)

Hlavní téma: Policie

Časopis Font

Hlavní téma se tentokrát „smrsklo“ na pouhých 8 stran uvnitř časopisu. Z toho je jedna dvoustrana věnována úvodnímu obrázku a další už tradičnímu hodnocení log (to si výjimečně můžete přečíst i na webu Fontu). Přiznám se, že jsem byl z hlavního tématu trochu zklamán. Kdo čekáte rozbor či podrobnější ukázky zajímavých vizuálních identit policií po celém světě anebo pranýřování špatných českých policejních log, nebude vaše očekávání naplněno.

Obalový design

Časopis Font

O co méně prostoru dostala v novém Fontu policie, o to více se v něm dočtete o obalovém designu. Největší prostor dostala autorka obálky Fontu, obalová designérka Štěpánka Koutná, která nejen představí svoje práce, ale zároveň v rubrice Krok za krokem ukáže postup vzniku obalu na pralinkovou bonboniéru.

Obalový design prostupuje Fontem i na dalších stránkách. Přečíst si tak můžete rozhovor Filipa Blažka s Chrisem Harrisonem, zakladatelem časopisu Wrap, což je časopis, který je napůl časopis a napůl kolekce originálních balicích papírů. Kateřina Šachová na dalších stranách pak představuje svoji značku Papelote, což je české papírnictví s velmi originálními produkty, které čtenáři Design portálu díky nedávno proběhlé soutěži jistě znají :)

Nenechte si ujít

Časopis Font

Věcí, kterou byste si neměli nechat ujít, je bezpochyby rozhovor s profesorem Zdeňkem Zieglerem, kterému v minulých dnech vyšla monografie s názvem For Eyes Only. Rozhovor se točí, jak jinak, kolem filmových plakátů, ale dozvíte se i jaké písmo používá nejraději.

Z dalších článků mě pak zaujala recenze Adobe Photoshop CS6 od Richarda Krejčího anebo jablečné okénko Petra Máry věnované iOS6 a novému iPhonu. Co se týká recenzovaných knih, tak tentokrát se dostalo na Taken by Surprise o „samopropagaci“ značek a další je kniha Jazyk grafického designu, kterou zde na Design portálu před časem recenzoval Jiří Sekera.

Závěr

Časopis Font

Na jednu stranu je trochu škoda, že se o hlavním tématu – policii v tomto čísle moc nedozvíte, druhá věc ale je, že osobně radši pokoukám na kvalitní obalový design než nekvalitní policejní logo na ještě horším polepu policejního auta :)

Díky za dobré počtení, Fonte!

 

-Časopis Font

Časopis Font vydává již od roku 1991 reklamní a grafická agentura Kafka Design. Na osmašedesáti barevných křídových stranách vás zavede do světa grafiky, reklamy, prepressu, polygrafie a web designu. Je určen grafikům, fotografům, pracovníkům reklamních a marketingových agentur, ale i prepress studiím, tiskárnám a redakcím.

Kompletní přehled toho, co v novém Fontu najdete, si můžete přečíst na stránkách časopisu. Koupit si jej pak můžete u těchto prodejců či rovnou předplatit zde

 

Zdroj a foto:
Časopis Font

 

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/knihy-casopisy/font-120-policie.html

15.11.12