Ilustrace

Radek Leskovjan

Většina si jméno Radek Leskovjan spojí s ručně kreslenými kresbičkami, které jsou k vidění na oblečení UAX! Možná vás ale překvapí, že v portfoliu toho má mnohem víc a rozhodně je na co koukat. Posuďte sami — Radka jsme krátce vyzpovídali a pak požádali o to, aby vybral 3 ukázky svých prací a krátce je okomentoval.

Představíte nám trochu blíže váš profesní záběr?

Pracuji ve své firmě UAX! a právě slavíme 20 let od vzniku, kdy jsme vyrobili první tričko s UAXDESIGNEM! a brzy budeme slavit 2 mil. prodaných výrobků. Takže mám dokonalé zázemí, hromadu obrázků a dnes můžu svobodně pracovat a rozvíjet aktivity všemi směry. Nosičem díla už není jen tričko, ale obrázky používám také v Interierovém designu, průmyslovém designu a nebo v animaci.

V minulém rozhovoru jste prozradil, že kreslíte i 30 motivů denně, pořád držíte toto tempo?

Momentálně takovou raketu nestíhám, protože se věnuji firemním zakázkám, kde již mám rozpracované koncepty (říkám tomu grafická drť) obrázky se kterými pracuji dále, dají se různě kombinovat a jsou spojovatelné do sebe…

Kde nabíráte inspiraci pro svoji práci?

Snažím se pracovat s informacemi, které jdou kolem a nápady k obrázkům sami vyskakují na povrch a  je třeba mít stále u sebe fix a papír. A je to úplně jedno, jestli jsem v Atelieru, na horách v hospodě a nebo v Miláně.

Vaším nejdůležitějším pracovním nástrojem se zdá být pero. Máte raději tento klasický přístup nebo kreslíte i přímo na tabletu do počítače.

Kreslím ručně fixem Centropen 0,5 LINER 2811 F , zkouším a testuji Koh-i-noor a nebo i japonský MUJI. První obrázky nakreslím do bloku, které si vyrábím pro sebe a ted’ jsme se rozhodli prodávat je i na eshopu www.uax.cz. Potom tvorbu naskenuji do počítače a upravím na vektorové tvary,  kde jim také dodávám kynuté bílé obrysy, typické pro výrobky UAX!

Máte nějaký svůj pracovní rituál nebo tip na zlepšení produktivity?

Nemám : ) Kreslit mě baví a zabírá to spoustu času, který neměřím.

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Vytvářet dál trend UAX!🙂 a  věnovat se Co-brandingu.  Mám rozjednáno několik licencí.  Obrázky potom ve spojení s dobrou značkou a produktem vytvoří nové umělecké dílo, které dobře komunikuje se zákazníky. Tato cesta díky vybudované dobře fungující značce mě baví a mám radost, když můžu posunout prodej dalších výrobků, díky svému designu.


ZOO animals

Pracuji ted’ na skupině šilhajících zvířátek. Převážně jsou určeny pro dětské a juniorské výrobky. Je radost s touto partou zvířat navrhovat lyže nebo dětské oblečení, iMessage pro Apple a také dobře se zapracovávají do interiéru.

R&B Mědílek Zdravá láhev

Ski Junior LUSTI

iMessage


Animace

Rozpohybovat obrázky UAX! se podařilo animátorovi Janu Žalio. Ty pak používáme je jako samostatná videa, reklamy, výroční znelky, PF a nebo jako injektáže do videí. Vybral jsem 3 rozdílné projekty.


Interiérový design

Jeden z posledních projektů, který mě hodně bavil, byla práce pro Lukáše Pytlouna na unikátním projektu designových pokojů v Hotel Pytloun Imperial v Liberci. Vytvořil jsem pokoj č.418 ve kterém kromě hravé UAX! grafiky najdete také velký fix Centropen a pokud se ubytujete máte k dispozici lyže LUSTI se kterými můžete vyrazit a brázdit Ještěd na bílých  #UAXDESIGN skicrossových lyžích ;))

Zdroj a foto: Radek Leskovjan