Designeři

Petr Mazoch

V druhém díle seriálu 3X3 představujeme Petra Mazocha, (dobrého) rodáka z Kroměříže, studenta magisterského studia grafického designu na FMK UTB ve Zlíně. V současné době je Petr na stáži na Akademii výtvarného umění v Krakově, kde se zabývá knižní tvorbou, typografií a studiem volných grafických technik.

Petr má za sebou účast na výstavách jako Bienále plakátu v Bolívii (2009), Trienále plakátu, Trnava (2009), Přestupná/konečná 3, Zlín (2010) nebo Czech Fresh Design, Washington (2010). Jeho práce byly publikovány např. v knize Typoshirt One nebo v IdN Magazine.

Jako grafický designér pracuje víceméně sám, občas ve spolupráci s fotografy. Kromě toho působí jako externí redaktor grafického magazínu Font. Jeho práce jsou k vidění na zajímavě pojatých osobních stránkách www.dresing.org.

Petr vybral ze svého portfolia tyto tři projekty, ke kterým napsal krátké vysvětlení:

JELITA

Ryze moravský graffiti magazín

Spreje, řetězy, jelen, lebka, primalex, pivo. Postermagazín Jelita, který dříve vycházel jako e-zine, prezentuje práce jedné streetartové crew za poslední uplynulý rok. Jako vizuál jsem vytvořil ilustrace, které reagují na typická klišé spojená s graffiti kulturou. Magazín byl zdarma k dostání ve vybraných graffiti shopech, galeriích a kavárnách.

Technika tisku: ofset + reflexní pantone.

-

-

-

OCTÁRNA

Hotel a restaurant

Příjemná atmosféra historického areálu, barokní kaple, vinný sklípek, oslavy, svatby, wellness centrum, luxusní restaurace, zážitková gastronomie, profi obsluha, výborná kávička. A mohl bych pokračovat…

Rebranding corporate identity hotelu Octárna jsem zpracovával jako komplexní projekt od loga přes vizitky, jídelní lístky až po aplikace v interiéru a webové stránky.

-

-

-

DRESING.ORG

Bakalářská práce

Jako téma bakalářské práce jsem zvolil svůj osobní vizuální styl. CI je postaveno na kompozicích abstraktních grafických elementů, které vycházejí z mé někdejší graffiti tvorby. Postupem času se z corporate identity stal rozsáhlý spíše volný projekt s přesahy do jiných oblastí designu.

Více z tohoto projektu můžete vidět zde.

-

-

-

-3X3

Tato sekce Design portálu má za cíl představit šikovné designéry působící v České republice. Jedná se hlavně o mediálně málo známé grafiky, webdesignéry, art directory, ale i fotografy, ilustrátory či produktové designéry.

Formát prezentace je vždy stejný – tři projekty, každý reprezentovaný třemi obrázky a krátkým popisem. Kromě toho bude jeden odstavec věnován i představení dané osoby.

U projektů dáváme zřetel na to, aby to byly projekty realizované za poslední rok, fiktivní práce zveřejňovat nebudeme (jedinou výjimkou je volná tvorba nekomerčního charakteru).

Seriál 3X3 vychází zhruba jednou až dvakrát do měsíce. Přihlásit se můžete na email: martin.marusinec@designportal.cz. Práce bude vybírat komise složená z redaktorů Design Portálu.

Marušinec Martin

https://www.designportal.cz/tri-krat-tri/petr-mazoch.html

30.11.10

 

O autorovi

Design Portál

Design portál je online magazín o designu a grafice. Kromě aktuálních informací a článků, zde najdete také nabídku zaměstnání. Design portál funguje od roku 2005 a pravidelně i nepravidelně sem přispívá více než dvacítka profesionálů.