Grafický design

Petr Mazoch

V druhém díle seriálu 3X3 představujeme Petra Mazocha, (dobrého) rodáka z Kroměříže, studenta magisterského studia grafického designu na FMK UTB ve Zlíně. V současné době je Petr na stáži na Akademii výtvarného umění v Krakově, kde se zabývá knižní tvorbou, typografií a studiem volných grafických technik.

Petr má za sebou účast na výstavách jako Bienále plakátu v Bolívii (2009), Trienále plakátu, Trnava (2009), Přestupná/konečná 3, Zlín (2010) nebo Czech Fresh Design, Washington (2010). Jeho práce byly publikovány např. v knize Typoshirt One nebo v IdN Magazine.

Jako grafický designér pracuje víceméně sám, občas ve spolupráci s fotografy. Kromě toho působí jako externí redaktor grafického magazínu Font. Jeho práce jsou k vidění na zajímavě pojatých osobních stránkách www.dresing.org.

Petr vybral ze svého portfolia tyto tři projekty, ke kterým napsal krátké vysvětlení:

JELITA

Ryze moravský graffiti magazín

Spreje, řetězy, jelen, lebka, primalex, pivo. Postermagazín Jelita, který dříve vycházel jako e-zine, prezentuje práce jedné streetartové crew za poslední uplynulý rok. Jako vizuál jsem vytvořil ilustrace, které reagují na typická klišé spojená s graffiti kulturou. Magazín byl zdarma k dostání ve vybraných graffiti shopech, galeriích a kavárnách.

Technika tisku: ofset + reflexní pantone.

-

-

-

OCTÁRNA

Hotel a restaurant

Příjemná atmosféra historického areálu, barokní kaple, vinný sklípek, oslavy, svatby, wellness centrum, luxusní restaurace, zážitková gastronomie, profi obsluha, výborná kávička. A mohl bych pokračovat…

Rebranding corporate identity hotelu Octárna jsem zpracovával jako komplexní projekt od loga přes vizitky, jídelní lístky až po aplikace v interiéru a webové stránky.

-

-

-

DRESING.ORG

Bakalářská práce

Jako téma bakalářské práce jsem zvolil svůj osobní vizuální styl. CI je postaveno na kompozicích abstraktních grafických elementů, které vycházejí z mé někdejší graffiti tvorby. Postupem času se z corporate identity stal rozsáhlý spíše volný projekt s přesahy do jiných oblastí designu.

Více z tohoto projektu můžete vidět zde.

-

-

-

30.11.10