Ilustrace

Pavla Kolářová

Pár slov o mně…

Jsem grafickým designérem na volné noze, což je v poslední době velice módním pracovním postem. Žiju a pracuji v Brně. Původně pocházím z vesničky kousek od historické Olomouce. Studovala jsem grafiku na Ostravské univerzitě a nejvíce mě poznamenala studijní stáž v holandském Den Haagu. Změnilo to celkově můj přístup k tvorbě, rozšířilo obzory, navázala jsem tam skvělá a velice důležitá přátelství. Moc se mi líbí propojenost školy s pracovním prostředím v Holandsku a jejich mezinárodní uvažování. A nejvíc ze všeho mě okouzlila Old dutch kola, což je pro každého holanďana základním dopravním prostředkem. Tvorbě na volné noze se věnuji od roku 2014 a s tím zažívám stále nová dobrodružství.

3x3_pavla_kolarova_01

Zdroj: pavlakolarova.cz


Diář Pán času

Jedná se o autorský projekt hodně zasvěcený klasické ručně šité knihařině. Nejvíc jsem kladla důraz na osobitost, aby každý diář odkazoval osobnost konkrétního člověka. Vnitřní uzpůsobení je pojato v cyklech. Vychází z ženských kalendářů. Tento nástroj je pro mě alfou a omegou v denním plánování.

kolaz_anna

kolaz_jaja

kolaz_jitka

Zdroj: pavlakolarova.cz


Psychologie – Biofeedback

Soukromá praxe pro psychologii a biofeedback otevírala novou ordinaci a spolu s tím přišel nápad na celkovou změnu vizuální komunikace. Všechny terapeutické místnosti jsou velice umělecky laděné a dominantou jsou nástěnné obrazy. Pro novou ordinaci jsem vytvořila obraz na téma zapuštění kořenů a košatého stromu, což vhodně působí na příchozí klienty. S použitím uměleckých prvků jsme dále pracovali a část obrazu se stala základem vizuální koncepce.

pavla_foto_3

pavla_foto__2

pavla_foto__1

Zdroj: pavlakolarova.cz


Ponožiska

Ponožiska jsou rodinný podnik vyrábějící stylové barevné ponožky zaměřující se na vysokou kvalitu používaných materiálů. Vytvářela jsem pro ně vizuální styl s propagačními materiály. Spolupráce byla velice příjemná, protože s jasným zadáním a milým produktem se postupovalo s radostí ke stanovenému cíli.

ponoziska__2

ponoziska__3

ponoziska__4

Zdroj: pavlakolarova.cz