Ilustrace

Matěj František Pospíšil

Po několika designérech tentokrát představujeme ilustrátora. Jeho jméno je Matěj František Pospíšil a než se začal naplno věnovat ilustracím, věnoval se mattepaintingu a obrazové postprodukci. V současné době pracuje v Praze ve studiu R.U.R. a zároveň učí kreslení. Jeho snem je ilustrovaná kniha či animovaný film. Jak se vám tři jeho vybrané práce líbí?

Matěj František Pospíšil

-Narodil jsem se v Praze, ročník 85, vystudoval Výtvarnou školu Václava Hollara, kde jsem se seznámil s výtvarnými technikami. Poté jsem zde absolvoval i VOŠ se zaměřením na grafický design a animaci.

Ilustraci se věnuji až zhruba poslední dva roky, předtím jsem se zaměřoval hlavně na mattepainting a obrazovou postprodukci. Podílel jsem se i na vzniku triků do několika filmů. Pracuji nyní v postprodukčním studiu R.U.R. a učím kreslení na VOŠ Orange Factory. Snažím se ve své práci promítnout svoje zkušenosti s klasickou kresbou a nadřazovat řemeslo nad „umělecké ego“.

Nyní kreslím různé plakáty a ilustrace, zpracovávám výtvarné podoby videí a mám výčitky, že na osobní tvorbu mi už nezbývá skoro žádný čas. Rád bych do budoucna ilustroval celou knihu, klidně dětskou, nebo výtvarně řešil animovaný film a víc fotil.

Další informace najdete na mých osobních stránkách, stránkách studia R.U.R. či na Facebooku.

 

Znělka „ Léto s Italem“

Projekt, u kterého sem měl naprosto volnou ruku co se týče výtvarna a nápadů. Ilustrace z videa jsou použity i v kuchařských knihách. V podstatě jsem měsíc kreslil různé gastronomické ingredience a pak ve spolupráci s animátorem vznikla tato znělka…

-

 

TV spot „Člověk v tísni“

Řešení výtvarné podoby animované africké vesničky, co se objeví v první části TV spotu. Kreslil jsem jednotlivé elementy, ze kterých pak animátor vytvořil „virtuální leporelo“.

-

-

 

Design pro „Rekola“

Plakát a leták pro kamarádův projekt na komunitní bikesharing.

-

-

-

06.02.14