Článek

100 Habits of Successful Publication Designers

100 Habits100 Habits of Successful Publication Designers

Publikace 100 Habits of Successful Publication Designers čtenářům přináší know-how desítek světově uznávaných designerů, zabývajících se designem časopisů a knih. Popisuje stovku aspektů, rad a pohledů na práci designera, které dělají z obyčejné publikace publikaci vyjimečnou.

100 Habits of Successful Publication Designers

Autorka Laurel Saville vyslechla řadu zahraničních designerů, kteří propůjčují své služby publikacím, jako je například New York Times Magazine, Adbusters či Time. Za zmínku stojí česká stopa zanechána Adamem Macháčkem. Absolventem Vysoké školy umělecko-průmyslová v Praze (VŠUP), nyní pracující ve Welcometo.as ve Švýcarsku a jeho prácemi například pro město Černošice.

100 Habits of Successful Publication Designers

Kniha je rozdělena do pěti tématicky odlišných oddílů – od samotného pochopení co je publikace, až po zamyšlení o budoucnosti časopisů. Jednotlivé rady se nezaobírají pouze estetickou stránkou, ale i problematikou marketingu nebo spolupráce s týmem ilustrátorů a editory. Každý z jednotlivých oddílů má na svém konci „zaměření“, týkající se související problematiky například redesign časopisu.

100 Habits of Successful Publication Designers

Stránky jsou bohatě proloženy fotografiemi a ukázkami publikací. Výběr časopisů a celková úprava knihy je velice příjemná a děla z knihy i zdroj inspirace. Jakou malou výtku bych viděl občasné typografické nesrovnalosti, které bych u publikace podobného zaměření rozhodně nečekal. Na druhou stranu – zvolené písmo se dobře čte, použitý proklad je dostatečný a příjemně působí i zvolený papír.

Ačkoli je kniha primárně určena pro grafiky zabývající se návrhem knih a časopisů, tak obsahuje mnoho užitečných rad a postojů, které využijí i grafici pracující s jinými medii, než-li je tisk. Další velké pozitivum je fakt, že knihu lze zakoupit v originálním znění – tedy angličtině. Nakladatelství Slovart, které nám knihu k recenzi poskytlo, disponuje velkým výběrem knih, zaměřených na design a typografii v originálním znění.

-100 Habits of Successful Publication Designers

Autor: Laurel Saville
Vydavatel: Rockport
Počet stran: 192
Formát: 250 × 200 mm
Cena: 990 Kč

Další informace na webu Slovartu.

Lukáš Strnadel

https://www.designportal.cz/knihy-casopisy/recenze-100-habits-designers.html

26.01.10