Článek

WebExpo je za dveřmi. Tipy na 7 přednášek, které by si designer neměl nechat ujít

Zajímavých akcí určených pro designery je během roku několik. WebExpo ale patří mezi ty, které si už řadu let nenechávám ujít. Výhodou je, že si můžete konferenci poskládat podle sebe — souběžně běží přednášky ve třech sálech a je na každém, na co se chce zaměřit — vývoj, design nebo business. Určitě doporučuju věnovat programu nějakou chvilku ještě před konferencí a poskládat si program tak, aby vám vyhovoval. Tenhle článek může být inspirací…

Koho si letos nenechám ujít?

Pracuji jako UX/UI designér a vybírám si přednášky, které se nějakým způsobem dotýkají těchto oborů. Nechávám si během konference také prostor na „překvapení“ — prostě zajdu na něco mimo svůj obor. Pokud mě přednáška nezaujme, nemám problém se zvednout a jít jinam, proto si radši sedám na ochoz než do první  řady. V tomhle je výhoda Lucerny — sály jsou pár metrů od sebe a přesun je v řádu minut.

Vitaly Friedman — DESIGNING FOR COMPLEX UIS

Pro mě asi největší hvězda a přiznám se, že ani moc nezkoumám jako téma si tentokrát Vitaly vybral. U něj je to vždycky zásah do černého a rozhodně to není nuda. Tentokrát to bude řeč o UI pro komplexní systémy. No bingo, můj denní chleba. O důvod víc si to nenechat ujít. Mimochodem Vitaly bude mít v rámci WebExpa i celodenní workshop, je spíš pro frontenďáky a platí se sólo.


Jan Toman — DATA-INFORMED DESIGN SYSTEMS

Design systém je taky něco, co v při své práci denně řeším. Jeho rozšiřování, prioritizace a vůbec práce s komponentama bude téma pro Jana Tomana, který se podělí o své zkušenosti z Productboardu a Kiwi.com.


Jan Řezáč — DESIGN FOR BUSINESS IMPACT

Naživo jsem viděl na WebExpu Jana Řezáče před časem s Janem Kvasničkou a byla to jedna z nejlepších přednášek (do té doby, než jsem viděl Vitalyho :). Ani tentokrát si ho nenechám ujít. Má trochu osobitý styl prezentace a nuda nehrozí.


Tom Krcha — BUILDING LOVABLE PRODUCTS

Tomáše si pamatuju jako „Čecha v Adobe“, který pracoval na XD. Od té doby už nějaká doba uběhla a Tom má na triku produkt, který zajišťuje videohovory. Jeho pohled na designování aplikací si rád poslechnu.


Martina Mitz — DIAGNOSING UX CHARLATANS: HOW TO SPOT THEM QUICKLY AND STOP WASTING TIME, MONEY, AND NERVES

Skvělý titulek přednášky ke kterému už není potřeba nic dodávat. Jdu tam. A jsem zvědav kolik jich hned po přednášce odhalím :)

 


Alastair Somerville — SUCCESSFUL JOURNEYS: USING HUMAN-CENTRED DESIGN FOR BETTER WAYFINDING

Human centered design je zaklínadlo, kterým se ohání UXáci a produktoví designeři už několik let. Každý jsme toho naposlouchali už hodiny a stejně tak strávili hodiny na workshopech. Tak proč jít na tuto přednášku? Alastair slibuje ukázky reálného využití. Používá „model ABCD“, který neznám. A tuto přednášku mi osobně doporučila ředitelka WebExpa Šárka Štrossová. Alastaira budete mít rádi kvůli ještě jedné věci — na jeho twitteru najdete slevový kód na 15% slevu na vstupenku.


Petra Dolejšová — YOUR BRANDING AND THE MISTAKES WE DO

Petra se zaměří na branding, obchodní značky a časté chyby. Její výjimečnost je v tom, že umí překládat nesrozumitelnou a nudnou právničtinu do normálního jazyka. Nemluví obecně a dává dost konkrétní tipy. Z téhle přednášky odejdu s popsaným zápisníčkem, to vím předem.

Vlastní program do PDF nebo kalendáře

Na webu WebExpa si lze vytvořit vlastní program (prostě u přednášky klepnete na hvězdičku) a vytvoří se vám kalendář s vlastními přednáškami — ten si lze vytisknout nebo naimportovat do svého kalendáře. To je docela praktické, ve chvíli kdy s bagetou v ruce přebíháte z jednoho sálu do druhého. Mrkněte na můj program.

Celý program najdete na webu WebExpa, stejně jako info o cenách vstupenek.

Zdroj a foto: webexpo.net