Článek

Tipy na přednášky pro designéry, které byste si neměli nechat ujít na letošním WebExpu

Konference WebExpo je po necelém roce opět za dveřmi. Od 19. do 21. dubna proběhne v pražské Lucerně na 70 přednášek, workshopů a diskuzí. Tradičně přinášíme výběr přednášek, které byste si neměli nechat ujít. Přednášky vybíráme se zaměřením na design, UX, UI a produktový design. Berte to jako inspiraci, svůj program si samozřejmě můžete sestavit na míru přímo na stránkách konference.

Výhodou konference je, že přejít z jednoho sálu do druhého vezme jen pár minut. Program se odehrává souběžně na 5 místech v rámci pasáže Lucerna, takže změnit téma a přenášejícího je snadné. Anebo lze čas využít na občerstvení, program běží nepřetržitě celý den a stihnout vše se jednoduše nedá. Na druhou stranu všechny přednášky se dají zkouknout i ze záznamu.


Vitaly Friedman — Authentication UX

Vitaly Friedman je konzultantem UX a creative lead časopisu Smashing Magazine. Jeho přednášky patří tradičně k tomu nejlepšímu co je na WebExpo k vidění a to jak obsahem, tak atmosférou. Tentokrát se zaměří na to, jak udělat zabezpečení uživatelsky přívětivější. Vezme si na paškál současné metody ověřování, přihlašování přes sociální sítě, hesla, heslové fráze a správce hesel, dvoufaktorové ověřování a jak se vypořádat s CAPTCHA.

Detail přednášky


Sabine Massaad — You’ve got the Power(point)

Neznám nikoho, kdo by se nějak vyžíval v designování prezentací v PowerPointu. Nicméně pravda je také to, že to mnoho designérů čas od času nemine a pak je dobré být připraven a vědět co tenhle nástroj umí kromě odrážek a změny pozadí. Sabina je PowerPoint guru a slibuje, že její prezentace umí vyprávět příběhy. Tak uvidíme.

Detail přednášky


Richard Graham — Streaming app UX and the challenge of designing for Africa

Showmax je aplikace pro streaming videa v Africe, kterou navrhl a vytvořil tým z České republiky. V této přednášce Richard představí jak aplikaci stavěli a jaké problémy řešili. Podívá se na praktické příklady toho, jak se liší evropský a africký kontext, jaký to má dopad na volbu designu produktu.

Detail přednášky


Léonie Watson — More than words: Designing and building voice interfaces

Přednášek o designování hlasového rozhraní už jsem pár viděl a nikdy to nebyla nuda. Ačkoli to není můj denní chleba, tak je to rozhodně budoucnost a na zařízení ovládaná hlasem budeme narážet stále častěji. V této přednášce se Léonie bude zabývat uživatelským rozhraním a důležitostí výběru správných slov – to vše na příkladech.

Detail přednášky


Riki Fridrich — Discomfort zone: Will AI take our jobs?

Tak kdo by se nebál že? No jako designér se na tuhle diskuzi těším a s Riki Fridrichem to nuda nebude. Nástroje umělé inteligence se začínají objevovat jak houby po dešti a určitě je dobré o nich vědět. Ideálně i nějakým způsobem dostat do vlastního workflow.

Detail diskuze


Jan Vlasatý — Creating immersive web presentations

Přednáška o tom jak do starého nudného webu přinést zcela nový svět: animace, fyziku, zvuk a video. Také o tom, jak vytvořit pohlcující zážitek pouze pomocí webového prohlížeče. A půjde ještě o krok dál. Telefony se promění v dálkové ovladače a gamepady, které umožní interakci s prezentací. Těším se.

Detail přednášky


Noelle Ghanem — The race for business survival and the role design plays

Dříve byla průměrná životnost společnosti více než 60 let. Dnes je to deset let. Noelle se zaměří na to, jakou roli v přežití firmy zaujímá design, což bude ilustrovat na praktikách společnosti Revolut, kde aktuálně pracuje jako product designér.

Detail přednášky


Pár dalších tipů:

Konference probíhá ve středu a čtvrtek 19. a 20. dubna. Pátek je pak vyhrazen pro workshopy — tam bych určitě zmínil workshop, který vědel Vitaly Friedman a je o designování pro složitá uživatelská rozhraní. Vstupy na páteční workshopy nejsou součástí vstupenky na konferenci a platí se zvlášť. Celý program najdete na webu WebExpa, stejně jako info o cenách vstupenek.

Btw pokud byste potřebovali přesvědčit svého šéfa, ať vás na konferenci pošle, zde je pár způsobů jak na to :)

Zdroj a foto: webexpo.net