Článek

Vytvořte design unikátní kytary

Jackova kytaraVytvořte design unikátní kytary

Co vznikne, když to dají dohromady mistři kytaráři, designéři, airbrusher a fanoušci skvělé whiskey? Jackova kytara! Jedinečný projekt Jack Daniel’s, do kterého se navíc můžete zapojit i vy. Jak?

-
Zdroj: jackovakytara.cz

Prostřednictvím jedinečné webové aplikace Nadesignuj Jackovu kytaru. Tato aplikace umožňuje fanouškům vytvořit spolu v reálném čase originální kresbu, bude následně pomocí airbrushe přenesena na tělo kytary. Poprvé u nás je zde využita technologie tzv. kolaborativního kreslení – to znamená, že můžete naživo kreslit spolu s ostatními na jedno „plátno“ (v tomto případě tedy na tělo kytary). Zapojit se můžete do 25. září.

 

-
Zdroj: jackovakytara.cz¨

 

Je to zábava a přímo před vašima očima se rodí skutečně originální dílo, které se neustále mění. Každý se tak může stát součástí legendy jménem Jack Daniel’s a podílet se na vzniku něčeho neopakovatelného.

 

-
Zdroj: jackovakytara.cz

 

O čem je Jackova kytara?

Projekt, který spojil několik výjimečných osobností s cílem stvořit opravdu unikátní nástroj – jedinou kytaru obsahující lahev whiskey Jack Daniel’s . Za tím účelem byli osloveni kytaráři z Prochazka Custom Guitars, designéři skla Rony Plesl a Jakub Janďourek a další mistry svých oborů.

Celý proces výroby kytary od výběru dřeva, design lahve až po hotový nástroj zachycuje několikadílný dokument a fanoušci mohou na Facebooku a skrze aplikaci Nadesignuj Jackovu kytaru ovlivnit její podobu. Ať už výběrem tvaru hlavy nebo přímo vytvářením kresby na tělo nástroje. Kytara má navíc i své ušlechtilé poslání – na závěr bude vydražena a získané prostředky poputují na podporu talentovaných muzikantů.

Vše můžete sledovat na www.jackovakytara.cz.

-
Zdroj: jackovakytara.cz

Zdroj textu a úvodního obrázku: jackovakytara.cz.

Design portal

https://www.designportal.cz/zajimavosti-odkazy/jack-daniels-kytara.html

25.09.14