Článek

Vysoká škola pořádá mezinárodní konferenci o typografii a tvorbě písma

Typo konferenceVysoká škola pořádá mezinárodní konferenci o typografii a tvorbě písma

Prague College, ve spolupráci s britskou organizací Letter Exchange, sjednocující profesionály v oblasti typografie a tvorby písma, a s partnerskou univerzitou Teesside University, organizují ve dnech 11.-14. června 2012 čtyřdenní mezinárodní konferenci s názvem “Differing Accents”. Konferenci hostí Prague College, Praha 2 – Vinohrady.

-
Program konference, foto: Prague College

Mezinárodní akce se bude konat za účasti osobností z oblasti typografie a tvorby písma z Velké Británie a České republiky. Jednotliví přednášející jsou převážně členy organizace Letter Exchange, sdružující profesionály ze široké škály disciplín od typografie až po kaligrafii a řezbu písma. Čeští přednášející reprezentují akademické odvětví v oblasti grafiky a typografickou profesní praxi.

Konference představí různá témata tradiční typografické praxe v minulosti a současnosti a nastíní další vývoj této oblasti. Návštěvníci konference se seznámí se skrytými aspekty typografie jako umělecké profese. V rámci akce bude příležitost  seznámit se s pracemi významných československých  designérů a grafiků 20. století Oldřicha Menharta a Ladislava Sutnara, které jistě zaujmou nejen grafické profesionály, ale i návštěvníky z řad laické veřejnosti. Účastníci konference se mohou těšit na témata z oblasti typografie a tvorby písma, jakými jsou například sémiotika italských středověkých rukopisů, národní typografie, orientační systémy, čitelnost, rozměry, evropské diakritiky a význam Letrasetu atd. Součástí konference budou také dílny a názorné ukázky odborníků, kteří představí tesání písma, kaligrafii, tvorbu písma, nebo raná graffiti z osmdesátých let.

Na konferenci vystoupí například: Richard Kindersley, Veronika Burian, Stephen Raw, Oliver Linke, Colin Brignall, Iva Knobloch, Dave Farey, Filip Blažek, Errol Donald a Mark Noad.

-
Foto: Prague College

Účast studentů na projektu je nedílnou součástí konference. Grafický design pro konferenci byl vytvořen studentkou programu HND (Higher National Diploma) Graphic Design na Prague College. Její návrh designu byl, v rámci prací ostatních studentů, zvolen vyučujícími, zaměstnanci a studenty Prague College jako nejlepší. Konference se mohou účastnit profesionálové z oboru, studenti i široká veřejnost.

Vstup na konferenci je zdarma, z důvodu omezené kapacity je však potřeba se zaregistrovat na webové stránce Prague College. U příležitosti konference “Differing Accents” bude k dispozici speciální číslo publikace “Research Bulletin”, které vydává Centrum pro výzkum a interdisciplinární studium na Prague College. Speciální číslo bude obsahovat  témata přednášek, účast studentů a závěrečnou akademickou zprávu projektu.

-
Foto: Prague College

 

Differing Accents
-
Konference s názvem „Differing Accents“ je první mezinárodní konferencí tohoto typu na téma typografie a tvorba písma v Prague College.


Na konferenci vystoupí například:
Richard Kindersley, Veronika Burian, Stephen Raw, Oliver Linke, Colin Brignall, Iva Knobloch, Dave Farey, Filip Blažek, Errol Donald a Mark Noad.

Termín:
11.-14. června 2012

Místo:
Prague College, Praha 2 – Vinohrady

Vstupné:
Vstup na přednášky je zdarma po předchozí registraci.

Další informace

Zdroj:
Prague College

 

Design portal

https://www.designportal.cz/graficky_design/konference-typografie-pismo.html

22.05.12