Článek

Studio VOALA má novou edici diářů Mist pro pohodáře. Nenutí být přehnaně aktivní, právě naopak

Mist je název nové kolekce diářů grafického studia VOALA. Název odkazuje  k neuchopitelnosti mlžného závoje či kouře. Obálky evokující snovou náladu šedobílého oparu nad ranními loukami jsou z papíru GMUND Urban Architekt. Obálky diáře jsou k dispozici ve třech variantách — Birds, Cross a Moon.

Papír GMUND Urban Architekt se pyšní Eco certifikací, díky níž je jeho výroba i následná recyklace v duchu udržitelnosti se zcela minimálním dopadem na naši planetu. Struktura luxusního papíru nese otisk pravidelných čistých linií vytvářejících zajímavý hmatový vjem.

„Dech podzimního nebe, kouzlo mlhy nad lesem, tah ptáků za obzorem…“

Dekor obálek  – Birds, Cross a Moon.

Explikace

Pavel a Blanka Kulišťákovi, VOALA

„Diáře Mist nejsou jako ostatní, nenutí být přehnaně aktivní ani rychlý či efektivní, ba právě naopak. Přinášejí ticho, klid a řád, a perfektně zapadají do životního pocitu hygge a slow designu. Budou nenáročným a spolehlivým a příjemným společníkem. Uvnitř lze nalézt minimalistické kalendárium na jedné straně, a dostatek místa pro všechny ostatní poznámky a myšlenky na straně druhé. Praktičnost se pojí s jednoduchostí a nechává prostor plně vyznít detailům a drobnostem, jako je například tečkovaná lineatura.

Ukázky

Další diáře grafického studia VOALA

Diář v plastovém obalu — jednoduchý bílý blok chrání praktický obal, který zároveň poskytuje volné pole možností pro vlastní dekoraci. Stačí vložit svou oblíbenou fotografii nebo obrázek, a z diáře se stane jedinečný originál.

Černý diář v elegantním pevném papírovém přebalu s kapsou a praktickou gumičkou. Dekor utváří motiv zlatého kruhu, kříže, letících ptáků a jemný ornament bodů.

Zdroj a foto: voala.cz