Článek

Tablo + autobus = tablobus

TablobusTablo + autobus = tablobus

Maturitní tablo jako nástěnka za výlohou obchodu? Ani náhodou, rozhodli jsme se už před rokem v naší třídě G4 oboru Virtuální grafika na SŠ aplikované kybernetiky s.r.o. v Hradci Králové. A tak vznikla myšlenka „Tablobusu“.

Prvním krokem byla skupinová tvorba nápadů a jedním z nich bylo právě využití polepu autobusu MHD v Hradci Králové, jehož autorkou byla Martina Nedvídková.

Tablobus

V další fázi jsme vytvořili první návrhy ztvárnění našich postav. Nechtěli jsme mít tablo tvořené pouze z fotografií, a proto jsme se rozhodli stylizovat naše postavy pomocí překreslení dle předloh na tabletu Wacom Cintique 21UX v softwaru Adobe Flash.  Této práce se ujala Míša Mitáčková, a protože jsme na Tablobusu pracovali paralelně ještě s dalšími školními úkoly a projekty, zabralo samotné překreslení téměř 3 měsíce.

Tablobus

Při vytváření návrhu polepu jsme museli počítat s problémy způsobenými prolisy na karoserii nebo piktogramy dopravního podniku, tím pádem jsme se rozhodli umístit hlavní část polepu s postavami raději na stranu směrem do vozovky a zbytek doplnit pouze grafickým prvkem barevných kostiček.

Zbývalo ovšem vyřešit, jakým způsobem uhradíme finanční náklady na polep, ale naštěstí jsme našli sponzory, kteří s námi sdíleli chuť vytvořit tak originální tablo.

  Tablobus

Samotné polepení trvalo pouze 2 dny a díky tomu jsme mohli 17. dubna poprvé vyjet s naším Tablobusem na „zkušební jízdu“. Na pravidelných linkách bude v Hradci Králové jezdit Tablobus až do konce května, kdy „určitě“ všichni bez problémů odmaturujeme.

Více informací, fotografie a videa o Tablobusu naleznete na WWW.TABLOBUS.CZ

Vít Hašek
koordinátor projektu
 

Design portal

https://www.designportal.cz/zajimavosti-odkazy/tablo-autobus-tablobus.html

25.04.08