Článek

Superstudio Designbloku opět zaplavily barevné lístečky Post-it

Post-it na DesignblokuSuperstudio Designbloku opět zaplavily barevné lístečky Post-it

Na letošním, jíž devátém, ročníku Designbloku 2007 měli návštěvníci opět možnost zvolit si pomocí lístku Post-it svůj nejoblíbenější exponát

Díky společnosti 3M a jejím lístečkům Post-it měli návštěvníci letošního Designbloku 2007 opět možnost zvolit si dílo, které je nejvíce zaujalo. Stejně jako v loňském roce byly pro všechny návštěvníky Superstudia Designbloku k dispozici bločky s Post-it lístky, s jejichž pomocí mohl každý polepit vystavená díla, která nejvíce upoutala jeho pozornost a zanechat jeho autorovi třeba i vzkaz. Pro tuto příležitost byly záměrně zvoleny Post-it Super Sticky s extra lepivým účinkem, které lze přilepit prakticky kamkoli, včetně zdi, počítače a povrchů, na něž se normálně lepí velmi špatně. Tyto speciální Post-it drží dlouhou dobu tedy i tam, kde by se obyčejné Post-it neudržely.

Post-it na Designbloku

Tovární hala v pražském Karlíně, která byla jedním z hlavních míst konání letošního Designbloku, tak ožila nejen díky originálním designérským kouskům, ale také díky barevným Post-it lístkům, pod kterými se řada exponátů doslova ztrácela. Pro jejich autory to však byl jasný vzkaz od návštěvníků, že je právě jejich výtvor zaujal a líbí se jim. Přítomní designéři tak mohli mezi sebou soutěžit a sledovat, jak si jejich díla vedou v množství nalepených Post-it lístků oproti konkurenci. Barevná záplava Post-it lístečků, které byly v závěrečných dnech akce téměř všude, svědčí o tom, že i na letošním devátém ročníku Designbloku 2007 se bylo opravdu na  co dívat.

Post-it na Designbloku
 
Marketingová manažerka 3M Česko Deirdre MacBean poznamenala: „Mám radost, že i letos měly Post-it bločky u návštěvníků Designbloku takový úspěch. Bylo příjemné dívat se, jak se všichni ochotně chopili svého úkolu a pomocí barevných lístků polepovali vybrané exponáty. Stejně tak bylo zábavné sledovat jednotlivé designéry, jak si hlídají množství lístků u sebe i u konkurence. Tímto bych ráda pogratulovala firmě Mojemoje a jejím snowboardům a skleněným výrobkům od  Ronyho Plesla, kteří v množství nalepených lístků byli nejúspěšnější.“

Post-it na Designbloku           

Společnost 3M na Designbloku 2007 představila také jednu novinku v podobě opakovaně popisovatelné fólie 3M Whiteboard. Tato atrakce byla určena především pro dětskou část návštěvníků. Fólií 3M Whiteboard bylo polepeno několik uměle vytvořených malých kopců, které byly součástí instalace společnosti Vitra. Ty byly k dispozici hlavně dětem, které měly prostor a možnost pomalovat  je obrázky a ukázat tak své výtvarné dovednosti. Výhody opakovaně popisovatelné fólie 3M Whiteboard jsou především v jednoduchosti jejího použití. Jakékoli texty či obrázky vytvořené fixami na vodní bázi lze snadno a rychle odstranit jakoukoli měkkou textilií a mycím prostředkem s teplou vodou a fólii tak lze znovu použít. „Fólie je aplikovatelná téměř kamkoli na stěnu a jako maminka věřím, že pro některé rodiče by se tento nápad mohl stát inspirací, jak doma zabránit pomalovaným zdem a přesto dětem umožnit se výtvarně rozvíjet,“ dodala Deirdre MacBean.

Post-it na Designbloku

Fakta o 3M a designu:
3M dokáže svými designovými a technologickými schopnostmi oslovit velké mezinárodní společnosti typu Citibank a připravit pro ně celý projekt změny corporate identity. Stejně tak ale umí nabídnout překvapivá řešení k vytváření malých nápaditých interiérů a v této oblasti také spolupracuje s mnoha kreativními designérskými firmami po celém světě. Žádný projekt či věc není pro 3M natolik drobná, aby ji kromě funkčnosti nezajímal také design. I tak běžný spotřební produkt, jakým jsou dnes samolepící lístky Post-it, dostává ve 3M stále nové tvary a barvy, aby vnesl do kancelářské šedi trochu zábavy.

Zajímavé projekty 3M v České republice:

•    Realizace interiéru sídla firmy Bristol – Myers Squibb společností SPYRON, autorizovaného partnera společnosti 3M pro výrobu a aplikaci reklamní grafiky, použita fólie 3M
•    Realizace interiéru a exteriéru firmy Cetelem společností SPYRON, aplikace 3M fólií

Post-it na Designbloku

O společnosti 3M Česko/ 3M
Společnost  3M  Česko  byla  založena  v  roce 1991. V současné době nabízí zhruba  4 tisíce různých výrobků, například potřeby pro komerční grafiku, lepidla  a  brusiva  do  průmyslu,  výrobky  pro  architekturu, kancelářské potřeby,  zabezpečení  pro  knihovny,  zdravotnické  a  zubařské  pomůcky a materiály  či  pracovní  ochranné  pomůcky. Více informací na adrese: http://www.3m.cz. Společnost  3M vznikla v roce 1901 ve Spojených státech jako Minnesota Mining and Manufacturing Company. Zaměstnává přes 75 tisíc  lidí  ve  více než 60 zemích světa. Její výrobky se prodávají ve 200 zemích  po  celém  světě, roční obrat činí 23 miliard dolarů. Akcie 3M jsou jedním  ze  30  titulů  Dow  Jones Industrial Average a součástí Standard & Poor’s  500  Index.  3M je podle aktuálního žebříčku časopisu BusinessWeek sedmou  nejinovativnější  firmou  na  světě. Mezi značky 3M patří např. Scotch, Post-it, Scotchgard, Thinsulate, Scotch-Brite, Filtrete, Command a Vikuiti.

Design portal

https://www.designportal.cz/zajimavosti-odkazy/designblok-superstudio-post-it.html

16.10.07