Logo

Střední uměleckoprůmyslová škola Jihlava-Helenín

Sending
Hodnocení čtenářů
2 (3 hlasy)

Grafický designer Šimon Kořán z ateliéru Design a vizuální komunikace vyhrál se svým návrhem loga redesign Střední uměleckoprůmyslové školy v Jihlavě. Pod jeho vedením se nyní realizuje kompletní vizuální identita. Cílem je přilákat nové talentované studenty nejen z Vysočiny, ale i ostatních koutů České republiky.

Původní logo, které sloužilo více než dvacet let:

sups-jihlava-helenin-05

Zdroj: helenin.cz

Nové logo:

sups-jihlava-helenin-01

Zdroj: Šimon Kořán

„Logo pro SUPŠ Jihlava-Helenín jsem vytvářel s důrazem na funkčnost a nápaditost,“ popisuje návrh loga jeho autor Šimon Kořán a dodává: „Dalším důležitým prvkem byla nadčasovost. A to proto, aby se logo mohlo používat dalších několik desítek let bez ztráty potenciálu v komunikaci s cílovou skupinou.“

sups-jihlava-helenin-04

sups-jihlava-helenin-03

sups-jihlava-helenin-02

 

Zdroj: Šimon Kořán

Logo vychází z názvu školy. Z každé litery je vytáhnut jeho charakteristický znak. Vzniklo tak skryté a nápadité logo. Znaky naznačují 7 odlišných studijních oborů, které je možné studovat na Střední uměleckoprůmyslové škole Jihlava-Helenín. Různé uspořádání poukazuje na rozmanitost těchto oborů. Znak naznačující literu “I” je kvůli zkreslení záměrně rozšířen o několik setin milimetru. Logo je velmi dobře zapamatovatelné a to díky jednoduchosti a originalitě. Perfektně funguje ve všech rozměrech a je funkční v jakémkoliv komunikačním prostředku.

Zdroj: Šimon Kořán, helenin.cz