• Pošlete nám tip na článek
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • YouTube
  • RSS
Design portál
  • Články
  • Loga
  • Designeři
  • Studia
  • Písma
  • Knihy
  • Zdarma
  • Nabídky práce
Design portál
  • Články
  • Loga
  • Designeři
  • Studia
  • Písma
  • Knihy
  • Zdarma
  • Nabídky práce
Loga

Masarykova univerzita

08/12/2017
Design portál

Studio Najbrt

Hodnocení loga
  • Hodnocení redakce
Sending
Hodnocení čtenářů
2.29 (184 hlasů)

Masarykova univerzita dnes na tiskové konferenci představila nové logo. Za jeho vznikem stojí Studio Najbrt, které se svým návrhem zvítězilo ve výběrovém řízení. To probíhalo již od března letošního roku. Logo odkazuje na funkcionalistickou tradici a stojí na autorském písmu. Univerzita si logo nadělila ke 100. výročí, které připadá na 28. leden 2019.

 

Proces hledání nové vizuální identity odstartoval už v roce 2015, kdy se přikročilo ke zjednodušení dlouho používaného loga – modrých písmen M a U obkroužených latinským nápisem Universitas Masarykiana Brunensis. Zůstal z nich jen štítek – písmena M a U.

Reálné hledání tvůrce nového jednotného vizuálního stylu začalo v březnu 2017. Postupně byla oslovena renomovaná česká studia a nadějní mladí tvůrci. Z prvních návrhů vzešly dva semifinálové, s jejichž autory se vedla podrobnější diskuze o potřebách univerzity a jejích jednotlivých částí. Nejlépe jim vyhovělo Studio Najbrt.

Účastníci soutěže dostali za úkol vytvořit základní logotyp, grafické zpracování názvu Masarykova univerzita, navrhnout barevnost, písmo a celý systém fungování jednotlivých prvků. Desetičlenná porota nakonec z většiny hlasovala právě pro návrh Studia Najbrt, které přišlo se systémem stojícím na písmenu M, zkratce Muni a svým vzhledem odkazujícím na funkcionalismus.

„Společně se zadáním soutěže, které definovalo Muni jako sebevědomou, přitažlivou, v pravém slova smyslu moderní instituci, se tak stal funkcionalismus základem našeho uvažování nad novou identitou, která se naplno rozvine se stým výročím založení univerzity v roce 2019, “ uvádí Studio Najbrt.

Za Studio Najbrt pracoval na logu Art director Aleš Najbrt a Michal Nanoru, autorem písma je Marek Pistora, fotografie jsou dílem Dušana Tománka. Jako doplňkové písmo je použito Neue Haas Unica. Rozhovor s autory si můžete přečíst na stránkách univerzity.

Nové logo a vizuální identita se budou v průběhu prosince a ledna postupně představovat všem zaměstnancům univerzity. Mezitím studio dopracuje kompletní design manuál, podle kterého se změny začnou od března aplikovat. Diplomy v novém vizuálu dostanou poprvé studenti promující v říjnu roku 2018.

Galerie

Zdroj: muni.cz, najbrt.cz

Aleš Najbrt logo Marek Pistora Michal Nanoru Studio Najbrt

Související články

Loga

Footshop

25/01/2021
Články

Štěpán Holič připravil návrh značení očkovacích center. Je k dispozici zdarma

19/01/2021
Loga

Kamenický Šenov

03/11/2020
Loga

Úštěk

30/10/2020
Loga

Pivovar Proud

07/10/2020
Loga

Intel

15/09/2020
Loga

Pivovar Hostivar

11/09/2020
Loga

Agentura GEN

04/09/2020
Články

Praha může mít nové logo. Studio Kontra nabízí tři lipové listy a srdce za 1 Kč

11/09/2020
Loga

Výstaviště Praha

01/09/2020

Nejčtenější tento týden

  • Soutěže Rožnov pod Radhoštěm pořádá soutěž na nové logo...
  • Loga General Motors
  • Loga IP Systém
  • Loga Footshop
  • Články Štěpán Holič připravil návrh značení očkovacích...

Doporučujeme

  • BrandCloud.pro — značka přehledně online
    BrandCloud.pro — značka přehledně online
  • Profesionální webhostingové služby
    Profesionální webhostingové služby
  • První grafický časopis
    První grafický časopis
  • Řešení značení pro průmysl a marketing
    Řešení značení
    pro průmysl a marketing

Design portál

Design portál je online magazín o designu a grafice. Kromě aktuálních informací a článků, zde najdete také nabídku zaměstnání. Design portál funguje od roku 2005 a pravidelně i nepravidelně sem přispívá více než dvacítka profesionálů.

Doporučujeme

   
 

ISSN 1803-6112 | Webhosting domény zajišťuje CZECHIA.COM

  • Kontakt
  • O Design portálu
  • Inzerce