Článek

Spolupráce českých motion designerů podporuje TEDxBrno

TEDx BrnoSpolupráce českých motion designerů podporuje TEDxBrno

Multioborovou neziskovou konferenci TEDxBrno propagují teasery českých motion designerů. Skupina deseti autorů navázala spolupráci na animaci složené ze samostatných dílků. Každý designer zpracoval po svém jedno ze slov charakterizujících konference TEDx a se svým originálním přístupem z něj vyrobil několik vteřin animace. Pro výsledné video pak zkomponoval hudbu Jan Čechtický.

;

„Myslím, že jde o docela známý a prověřený systém kolaborace. Osobně jsem se s tím zatím nesetkal. Ačkoliv se to už několikrát plánovalo, vždycky z toho nakonec sešlo,“ řekl o projektu uznávaný český designer Lukáš Veverka, který se ujal animace slovního spojení „oborový přesah“.

„Je důležité připomenout, že autoři na dílčích částech nespolupracovali, ale vytvářeli je sami za sebe a výsledek vzniknul poskládáním do jednoho celku. Je pak určitě zajímavé pozorovat odlišné přístupy ostatních na relativně podobné zadání. To je inspirativní,“ uvedl Lukáš Veverka.

Tým autorů dal dohromady Vít Zemčík, kterého pořadatelé TEDxBrno oslovili. Postupně tak vznikly dva teasery obsahující různé dílky animací a střižená verze ve formátu showreelu.

„Musím rozhodně všem moc poděkovat, protože s nápadem okamžitě souhlasili a odvedli skvělou práci, i když jsme na videu pracovali všichni zadarmo. Zároveň jsem byl rád, že nám v takovém případě nechali pořadatelé TEDxBrno volnou ruku při zpracování,“ prohlásil Vít Zemčík.

TEDxBrno se koná 7. října v Uměleckoprůmyslovém muzeu a příznivcům designu může nabídnout třeba vystoupení designera Jiřího Močičky (www.givision.net), architekta Adama Gebriana (ag-ent.blogspot.com) nebo teoretika nových médií Jakuba Macka.

„Jsme nadšeni výsledkem i způsobem, jakým vznikl. Stalo se tak plně v duchu fenoménu TEDx akcí, které jsou po celém světě založeny na otevřenosti, kreativitě a nápadech hodných šíření,“ říká Vlastimil Veselý, předseda pořádajícího sdružení Brnopolis.

Jednotlivé části animace si mezi sebou rozložili:

ZvědavostMiroslav Žáček
VizeSkákala
BrnoEmil Gallík
PropojeníVít Zemčík
Splněný sen – Aleš Kilián
TvořivostVěra Marešová
Oborový přesahLukáš Veverka
Společenství – Petr Bradáček
Odvaha a Nezávisloststudio Oficina

Hudbu zkomponoval Jan Čechtický.

www.tedxbrno.cz

O konferenci TEDx konané před časem v Praze jsme psali již dříve zde.

Design portal

https://www.designportal.cz/motion_design/tedx-brno-motion-design.html

30.09.10