Článek

Prague College otevírá nový bakalářský program: BA (Hons) Graphic Design

Prague CollegePrague College otevírá nový bakalářský program: BA (Hons) Graphic Design

Od podzimu letošního roku 2009 zahajuje Prague College v úzké spolupráci s University of Teesside nový studijní program: BA (Hons) Graphic Design. „Jedná se o naprosto unikátní program svého druhu, jediný takový v angličtině a v Praze!“ říká Douglas Hajek, ředitel Prague College. Rozšíření bakalářského studijního programu je dlouhodobou strategií britské vysoké školy Prague College.

Studijní program BA (Hons) Graphic Design je dalším oborem, který posiluje tento trend. Studenti, kteří úspěšně dokončí dvouleté studium Higher National Diploma (HND) mohou díky propojení Prague College a University of Teesside pokračovat ve studiu oboru 3. rokem i v Praze. „Vždy jsem chtěl na Prague College nabízet kvalitní vzdělání v kreativních oborech, a grafický design je pro mne srdeční záležitost,“ upřesňuje ředitel Hajek. Loňského roku zahájila Prague College nabídkou bakalářského programu BA (Hons) International Business Management.

Prague College

Ve všech oborech, které Prague College nabízí, je klíčový praktický rys studia. To je také hlavní důvod, proč studenti na této škole, v němž je vyučujícím jazykem angličtina, studují. Zejména v oboru grafického designu nárůst studentů každý rok trojnásobný. „Dosavadní uplatnění našich studentů potvrzuje trend: získat dobré uplatnění je otázkou dobré kvalifikace,“ doplňuje ředitel. Ti studenti, kteří nemají dostatečně dobrou znalost jazyka nebo jim chybí vlastní portfolium, mohou zvolit i možnost nástupu do přípravného semestru — tzv. Acces Semester to Design, kde se jim dostane dostatečného základu se zaměřením na jejich budoucí studium.

Prague College

Prague College je soukromá vysoká škola. Vznikla v roce 2004 a nabízí studium v angličtině v oborech: business, mezinárodní business a management, grafika, nová média a informační technologie na úrovni HND, v oborech business a grafika ve spolupráci s University of Teesside také na úrovni BA (Hons). Prague College sídlí na Vinohradech v rezidenční čtvrti s dobrým zázemím, kvalitním a moderním vybavením a především přátelskou atmosférou.

Design portal

https://www.designportal.cz/zajimavosti-odkazy/prague-college-bakalar-program.html

23.02.09