Článek

Práce studentů Prague College ocenili profesionálové

Prague CollegePráce studentů Prague College ocenili profesionálové

Studentky grafického designu Natalia Ogneva a Silvia Weinzettelová uspěly se svými návrhy v profesionální konkurenci. Přidaly se tak k dalším úspěšným studentům, kteří již v průběhu studia prokázali, že mají talent a že dokáží v praxi zužitkovat znalosti, které získávají na fakultě School of Art & Design na Prague College.

Natalia Ogneva

-

Jak jste se dostala ke spolupráci s tak renomovaným studiem, jakým je Artěl Glass?

Všechno začalo jako nabídka praxe při studiu, která přišla od Prague College. Přihlásila jsem se, ale příliš jsem si od toho neslibovala. V té době už jsem měla jinou práci při studiu i nabídku na práci po dokončení školy. Když mi z Artěl zavolali a pozvali mě na první pohovor, byla jsem samozřejmě nadšená. Dostali jsme zadání a na základě jeho zpracování jsem pak byla přijata.

-

-

Co Vás při tvorbě Sequence motvu inspirovalo?

Při tvorbě Sequence jsem se nechala inspirovat dílem Josefa Hoffmanna, českého rodáka a zakladatele slavných Wiener Werkstätte. Konkrétně pak jeho výjimečným smyslem pro linku.

-

Jak jste se dostala ke studiu na Prague College a co Vám studium na této škole přineslo?

Vždy jsem chtěla studovat grafický design a Prague College nabízela pro mě nejvhodnější program. Spolupracovali jsme a učili se od kreativních a talentovaných lektorů i spolužáků. Získala jsem řadu skvělých praktických dovedností, které mi umožnily nastartovat kariéru v oblasti grafického designu.

Silvia Weinzettelová

-

Další úspěšnou studentkou grafického designu na Prague College je Silvia Weinzettelová. V užším výběru poroty mezinárodního bienále LOGO 2010 se objevila hned dvě její díla. S logem vytvořeným pro The English Academy získala druhé místo ve studentské kategorii.

-

Co nebo kdo Vás při práci inspiruje? Máte nějaký vzor?

Vlastně jich mám celou  řadu. Obdivuji například práci Petra Bilaka, Zuzany Licko & Rudy VanderLans, Davida Carsona, April Greiman, Michaela Bieruta, Miltona Glasera, Eda Fella, Waltera Landora, Geoffa McFetridge. Mám takovou teorii, že nejlepší nápad přijde ve chvíli, kdy to nejméně čekáte (nebo když se jen tak bavíte). Když nevím jak dál, dívám se kolem sebe a snažím se vidět v obyčejných věcech něco neobyčejného.

-

Jak jste se dozvěděla o Prague College a proč jste se rozhodla pro studium grafického designu právě tady?

Vlastně to byla velká náhoda. Už jsem byla přijata na studium mezinárodních vztahů v  Durhamu v Anglii, když jsem při surfování po internetu náhodou narazila na inzerát Prague College. Když jsem zjistila, že bych mohla studovat svůj vysněný program v Praze a v angličtině, hodila jsem všechno ostatní za hlavu a zkusila to. Jsem víc než šťastná, že to vyšlo a rozhodně bych neměnila.

-

Jaká je Vaše práce snů?

Ještě jsem se nerozhodla, ale zatím mě nejvíc zaujala typografie a obalové designy. Dokážu si i představit práci pro oděvní značku, to by se mi také líbilo.

Další absolventi School of Art & Design představí veřejnosti svá díla v rámci dvou speciálních výstav, které se konají v prosinci v prostorách Prague College v Blanické ulici.

Absolventi programu Graphic Design představí svá díla v rámci výstavy T[wo]men Show, která bude pro veřejnost otevřena od 9. do 14. prosince, od 10 do 18 hodin.

 

Tisková zpráva

https://www.designportal.cz/graficky_design/ogneva-weinzettelova-prace.html

06.12.10