Článek

Nová fotobanka 10 Ravens s vizuální identitou od Věry Marešové

10 RavensNová fotobanka 10 Ravens s vizuální identitou od Věry Marešové

10 Ravens není tak úplně běžná fotobanka, jaká by se dle titulku dala očekávat. Hlavním těžištěm 10 Ravens jsou především textury a 3D modely a podle slov autorů by je od konkurence měla odlišovat především kvalita. Od konkurence je však dle mého názoru odlišuje ještě jedna podstatná věc a tou je zapojení profesionálního grafika hned v počátku projektu. A protože se v našich luzích a hájích nejedná o praxi běžnou, rozhodl jsem položit pár otázek nejen autorce loga a celé vizuální identity, Věře Marešové, ale i zástupci 10 Ravens Tomáši Kandovi.

-

Věra Marešová

Můžeš nám trochu přiblížit vznik hlavního motivu vizuálního stylu 10 Ravens?

Hlavní motiv vycházel z názvu 10 Ravens, ale ta samotná stylizace havrana je rozehrána z čtverce – jednoho pixelu. Chtěla jsem od toho loga, aby se čtverec mohl různě morfovat ve svém vlastním tvarovém omezení, aby si z něho případně kluci mohli udělat nějakou jednoduchou hru atd.

-

-

Co všechno jsi pro 10 Ravens připravovala?

Pro 10 Ravens jsem navrhla logo a drobné aplikace, trička a základní typografické layouty krabic. Další úpravu krabic si kluci udělali sami. Projekt trval asi jeden nebo 2 roky, přesně nevím, jelikož dlouho trvalo sestavení webu. Mám na tom taky ten podíl, že jsem s něma ladila základní barevnost produktů a sekci na webu, což se propojuje se zmíněnými kabicemi.

-

-

Jsi spokojená s celkovým výsledkem a s ohodnocením?

S výsledkem jsem spokojená, je fakt, že ještě kluci ladí detaily na webu a další drobnosti, které se objeví při chodu. Ohodnocení je taky fajn.

-

-

Budeš vizuální styl dál vyvíjet, nebo už to necháváš v rukou 10 Ravens?

Vizuální styl bych ráda dále vyvíjela, ale rozhodnutí je na 10 Ravens. Zatím to máme nastavené tak, že se mnou konzultují případné úpravy grafiky atd.

-

 

Tomáš Kanda

O představení 10 Ravens jsem se požádal jednoho z dvojice autorů tohoto projektu Tomáše Kandu:

10 Ravens je určen především pro grafiky, designéry, architekty, ilustrátory, herní vývojáře a další kreativce v oboru počítačové grafiky. Naší hlavní snahou je šetřit čas při každodenní práci se sháněním kvalitních podkladů. Vzhledem k dlouholetým zkušenostem v oboru víme, jak může být složité tyto podklady dohledávat, ať už jde o vlastní nebo i komerční projekty.

U nás najdete neustále se rozšiřující galerii textur, fota referencí vhodná především k vytváření 3D modelů a scén, ale i pro ilustrace matte painting nebo také jako reference pro inspiraci. Využití může byt mnohem širší a už záleží na konkrétní práci a schopnostech výtvarníka. Součástí webu je i obchod s 3D modely, Basemeshi, HDRi mapami a dalšími produkty.

-

-

-

Co může 10 Ravens grafikům a designérum nabídnout?

Jak jsem již řekl, snahou je šetřit čas grafikům, designérům, ale i dalším výtvarníkům. Všechny naše textury a fotky jsou zcela zdarma ke stažení v dobré kvalitě a velkém rozlišení. Pokud jde o foto reference, vždy se snažíme získat více fotek z různých úhlů, aby představa o foceném objektu byla co nejlepší. Pro pořizování snímků používáme profesionální vybavení a můžeme tak nabídnout fotky až do 100 Mpx.

-

-

V čem máte navrch před konkurencí?

Web jsme spustili před několika týdny a začátek nebude určitě lehký právě vzhledem k silné konkurenci. Samozřejmě jsme si prostudovali výrobky našich konkurentů a sázíme především na kvalitu a snadnou dostupnost, a to ať už jde o textury, 3D modely nebo jiné produkty na našem webu. Podíleli jsme se na několika celosvětově uznávaných projektech a spolupracovali jsme i s filmovými studii. Nepovažujeme se tedy za úplné nováčky v oboru počítačové grafiky a pro výrobu našich produktů najímáme nejlepší grafiky.

-

Nebývá zvykem, aby si začínající firma zvolila profesionálního grafika pro vybudování vizuální identitty…

S Věrou Marešovou máme dlouholeté a dobré zkušenosti. Spolupracovali jsme s ní dřív i na jiných zakázkách a při výrobě loga nebo typografických úpravách byla vždy naší favoritkou.

-

Jaké máte plány do budoucna?

Jsme na úplném začátku. Naši galerii neustále rozšiřujeme o další fotky a textury, stejně tak i obchod s produkty se stale rozrůstá. Vše zaleží na tom, jak moc se k nám budou lidi vracet a jak si náš web oblíbí. Stránky chceme pořád zlepšovat tak, aby co nejlépe sloužily grafikům.

Díky za rozhovor!

 

 

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/graficky_design/vera-maresova-10-ravens.html

09.02.11