Článek Soutěže

Navrhněte obal, který nemusí skončit v koši


Odměna: 75 000 Kč / Termín: 25. 3. 2016                        _


Jaký je životní cyklus obalů a proč jich většina po použití skončí v odpadkovém koši? Společnost Model obaly vyzývá v 21. ročníku soutěže Mladý obal studenty a mladé designéry k tvorbě nápaditých a multifunkčních obalů na téma PACKAGE UNLIMITED.

Obalový design má své specifické místo nejen v designu, marketingu a dopravě, ale také značnou měrou ovlivňuje životní prostředí. Papírový odpad tvoří zhruba 25% z domovního odpadu a nelze recyklovat do nekonečna.

mlady-obal-2016-01

Zdroj: mlady-obal.cz

Navrhněte inovativní obal a dokažte, že obal nemusí skončit v koši.

Vymyslete obal, který po použití rozkvete, speciální balení na psací potřeby fungující jako klasické pouzdro nebo obal, který se po rozbalení stane součástí produktu. Vytvořte nápaditý a promyšlený obal na váš oblíbený produkt, který bude po vybalení sloužit k lepší manipulaci s předmětem, nebo bude využit jako dekorace v interiéru. Objevte další možnosti využití papírových materiálů. Stvořte graficky natolik poutavý obal, který jen tak někdo nevyhodí. Vyhrajte si s konstrukčním řešením a najděte obalům další funkci!

Soutěž je určena studentům a mladým designérům do 30 let věku. Young Package je rozdělena do dvou kategorií:

  • do první mohou svá díla přihlašovat studenti vysokých a vyšších odborných škol stejně jako mladí designéři do 30 let;
  • druhá kategorie je určena studentům středních škol.

mlady-obal-vitez-2015

FAKE CAKE – jedna z úspěšných prací loňského ročníku. Zdroj: mlady-obal.cz

Na výherce čeká celková odměna 75 000 Kč a jeden z nich bude po vyhlášení vybrán firmou Model Obaly na 3 týdenní honorovanou stáž v jejím inovačním centru. Ostatní ocenění se mohou těšit na věcné ceny od partnerů soutěže. Také v letošním roce bude udělena zvláštní cena CZECHDESIGNU a cena poroty.

Soutěžící se mohou registrovat pomocí online registračního formuláře na stránkách mlady-obal.cz a poté zasílají své práce poštou na adresu organizátora.

Deadline pro zaslání soutěžních prací je 25. března 2016. Nechte se inspirovat loňskými vítěznými pracemi.