Článek

Na vizuálech letošního Designbloku je šestnácterák Mates a Aňa Geislerová

DesignblokNa vizuálech letošního Designbloku je šestnácterák Mates a Aňa Geislerová

Designblok s podtitulem Prague Design and Fashion Week se letos koná  v termínu od 7. do 12. října. Hlavním tématem bude Dětství a na vizuálech bude bílý jelen – šestnácterák Mates. Vizuál Designblok Fashion Weeku bude mít jako hlavní tvář Aňu Geislerovou. Autorem fotografií je opět Salim Issa a autorkou grafické podoby vizuálu Martina Černá ze studia Imagery.

Letošní vizuály

-
Hlavní tváří Designbloku se stal unikátní bílý jelen – šestnácterák Mates, zosobňující čistou krásu a jedinečnost.

Zdroj: designblok.cz

-
Designblok Fashion Week má na svém vizuálu Aňu Geislerovou v šatech Moniky Drápalové. Ta se svou kolekcí Free Circles pro Rose&Mary získala Cenu šéfredaktorů Designbloku a poté zvítězila v kategorii Módní designér roku a Grand designér roku cen Czech Grand Design.

Zdroj: designblok.cz

Hlavním tématem je dětství

Designblok každý rok přichází s hlavním tématem, které protíná celou akci a které se také odráží v hlavní výstavě. Loni to byly Ikony, které k patnáctiletému výročí mapovaly důležité momenty a ohlížely se zpět do historie akce. Letos je to Dětství.
Jana Zielinski a Jiří Macek, hlavní kurátoři Designbloku, vysvětlují: “Dětství ve smyslu bezstarostnosti, rychlého střídání pocitů štěstí a smutku, který je rychle zapomenut. Dětství, jako věk fantazie, která nás přenese do světa, kde je vše možné, do světa, kde jsme hrdiny přesně podle našich představ. A do světa věcí a skutků, které z nás ty hrdiny činí. A i když se Designblok bude tentokrát odehrávat především v centru velkoměsta, budeme místo ulic kráčet stezkami, kde svět je otevřený, barevný, krásný a plný očekávání. Do světa, kde vítězí láska, dobro a krása.“

Hlavní tématická výstava Dětství, kurátorovaná Agnieszkou Jakobson, Tulgou Beyerle, Janou Zielinski a Jiřím Mackem, bude koncipována jako hra, kterou mohou hrát dospělí i děti. Hra, do které budou zapojeni evropští designéři, kteří ještě nezapomněli na to, jaké to je být dítětem.

Vizuál pro letošní šestnáctý ročník vytvořil fotograf Salim Issa. Autorkou grafické podoby vizuálu je Martina Černá ze studia Imagery.

Vizuály předchozích ročníků Designbloku

-
Rok 2013 . Zdroj: designblok.cz

-
Rok 2012. Zdroj: designblok.cz

Zdroj textu a úvodního obrázku: designblok.cz

Design portal

https://www.designportal.cz/graficky_design/designblok-2014-vizualy.html

16.05.14