Článek

Na světě je nový český internetový magazín o designu

DesignMagazin.czNa světě je nový český internetový magazín o designu

Design zažívá v České republice v poslední době nebývalý boom. Přesto však tomuto pozoruhodnému oboru na pomezí umění, řemesla a průmyslu není věnován dostatečný prostor v masových médiích. I na toto reaguje nový on-line DesignMagazin.cz. Ten založil fotograf a webdesigner Ondřej Lazar Krynek.

DesignMagazin.cz

„Design má v České republice obrovský potenciál a stává se uznávanou součástí uměleckého i průmyslového světa. Myšlenka založit internetový magazín vznikla před rokem a půl, od té doby jsem propracovával koncepci a webové stránky, aby byly uživatelsky co nejpříjemnější,“
říká talentovaný tvůrce a dodává: „Čas dozrál až nyní, když jsem finalizoval úpravy. Ty zabraly stovky hodin.“

Stránky DesignMagazinu.cz se nevěnují jen produktovému designu, světovým a českým novinkám. Prostor v osmi rubrikách dostávají témata z oblasti kultury, architektury, módy, grafiky, nových technologií i z trendů v automobilovém a IT průmyslu.

Cílem tohoto nekomerčního projektu, v němž se angažují jak novináři, tak amatérští nadšenci, je dostat svět designu více do povědomí. Rovněž se plánuje větší podpora designerských akcí a spolupráce s vysokými uměleckými školami, designerskými studii, showroomy i obchody.

www.DesignMagazin.cz

Design portal

https://www.designportal.cz/zajimavosti-odkazy/novy-design-magazin.html

30.03.08