Článek

Manolo Blahnik navrhl „Botu pro Prahu“ — je osázena stovkou krystalů a má hodnotu 135 tisíc

Od 11. srpna se bude v pražském Museu Kampa konat výstava The Art of Shoes. Na ní Manolo Blahnik, kultovní módní ikona a zakladatel stejnojmenné značky, představí několik stovek párů bot, jejichž je autorem. Jako pozvánku na tuto výstavu vytvořil společně se značkou Preciosa „Botu pro Prahu“. Tento jedinečný pár bot je osázen stovkou krystalů a celková hodnota byla vyčíslena na 5 000 eur, tedy bezmála 135 000 korun.

„Pro Manolo Blahika má spolupráce vzhledem k jeho českým kořenům speciální význam,“ řekla Carla Filmer, ředitelka globální komunikace společnosti Manolo Blahnik.

Luxusní kozačky inspirované českou kulturou byly slavnostně odhaleny v Preciosa Flagship Storu. Boty slavnostně odhalila světová topmodelka Tereza Maxová, která se akce zúčastnila po boku více než 50 novinářů a VIP hostů. Příznivci Blahnikovy tvorby si je mohou prohlédnout do 12. listopadu v Rytířské 29.

„Když jsem sledoval, jak „Bota pro Prahu“ přicházela k životu, uvědomil jsem si, jak moc jsou řemeslo a preciznost důležité, aby vzniklo něco tak mistrovského,“ řekl Karel Páral, ředitel rozvoje obchodu a marketingu společnosti Preciosa Crystal Components.

Výstava The Art of Shoes, která je průřezem celoživotní práce Manolo Blahnika, bude zahájena v Museu Kampa v Praze v pátek 11. srpna 2017 a bude k vidění do neděle 12. listopadu 2017.

Zdroj a foto: preciosa.com