Článek

„Live Projects“ integrované do výuky designu

PC Aeropolis„Live Projects“ integrované do výuky designu

„Live projects“, neboli práce na živých projektech či projektech zavedených do praxe, to je stále častěji používaný termín ve vysokoškolském vzdělávání. Studenti pracují na konkrétních projektech pro skutečné firmy a získávají tím praktické zkušenosti, které jsou tak často požadovány po absolventech vysokých škol.

-
Zdroj: Prague College

Uplatnění takovýchto projektů používá ve výuce například britská vysoká škola Prague College, která integruje „Live Projects“ do učebních osnov na všech svých fakultách: School of Business, School of Art & Design a School of IT & Computing a tím umožňuje studentům získat praktické zkušenosti během studia.

Designový projekt pro „Aeropolis“

Zajímavý projekt vznikl počátkem tohoto roku na fakultě Art & Design na Prague College. Prague College spolupracovala s týmem stojícím za trojicí kin Aero, Oko a Světozor na tvorbě designu pro různé aktivity pořádané těmito kiny. „Projekt byl zadán studentům programů Higher National Diploma (HND) a BA (Hons) Graphic Design, kteří soutěžili o nejlepší návrh,” říká Markéta Musilová, koordinátor studentských projektů fakulty Art & Design na Prague College.

-
Zdroj: Prague College
 
Výsledkem studentských prací byla tvorba designu propagace filmového letního tábora – Aertěk a filmového festivalu španělských filmů La Película, který probíhá každý rok v pražském kině Světozor a brněnském kině Art. Studenti se dále podíleli na tvorbě designu vstupenek do kin Aero, Světozor a Bio Oko a na reklamě a propagaci adopce sedaček v jednotlivých kinech.

Na základě jednotlivých designových prací byli někteří studenti vybráni pro další spolupráci nejen s kiny Aero, Oko a Světozor, ale i společností Aerofilms a jinými institucemi jako například Kino Evropský Dům fungující pod Zastoupením Evropské komise v ČR, pro které studentka programu HND Graphic Design vytvořila grafický návrh plakátů a dalších propagačních materiálů.

-
Zdroj: Prague College

International Typographic and Lettering Conference

Prague College připravuje další aktivity a projekty s cílem zapojit studenty a širokou veřejnost do oblasti vzdělávání. Prague College Center for Research and Interdisciplinary Studies – Centrum pro výzkum a mezioborová studia v současné době připravuje mezinárodní konferenci „International Typographic and Lettering Conference“ ve spolupráci s fakutlou Art & Design, která se bude konat v prostorách univerzity ve dnech 11-14. června 2012.

Konference představí známé odborníky z obalsti typografie a tvorby písma z Velké Británie a České repubiky. Účastníci konference se dále mohou těšit na přednášky o známých osobnostech z oblasti typografie jakými jsou například Oldřich Menhart a Ladislav Sutnar.

-
Zdroj: Prague College

Zdroj:
Prague College

 

Design portal

https://www.designportal.cz/graficky_design/live-projects-prague-college.html

20.03.12