Článek

Kalendář pro minimalisty navrhla studentka Aneta Balínová

V době kdy má většina kalendář v mobilu, je jeho tištěná verze spíše estetickým doplňkem interiéru, který se dvanáckrát do roka změní. Kalendář Anety Balínové je tak trochu protipólem toho, co je k vidění v regálech trafik. Nehýří barvami, zato zaujme jednoduchým designem, který přesně plní svůj účel. 

Studentka třetího ročníku vizuální komunikace na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Aneta Balínová navrhla minimalistický kalendář jako součást klauzurní zkoušky, jejímž zadáním bylo vytvořit funkční kalendář pro rok 2021.

„Cílem mé práce bylo vytvořit čistý grafický kalendář pro ty, kteří vidí krásu v jednoduchosti. “
Aneta Balínová

Explikace

Aneta Balínová,  studentka 3.ročník ZČU FDULS Vizuální komunikace

„Cílem mé práce bylo vytvořit čistý grafický kalendář pro ty, kteří vidí krásu
v jednoduchosti. Kalendář jsem vytvářela v rámci klauzurní zkoušky, která měla zadání odevzdat funkční kalendář pro rok 2021. Měla jsem spoustu rozsáhlých a složitých nápadů, ale ve chvíli kdy jsem si dělala rešerši a nenašla jsem ani jeden kalendář, který by byl zpracovaný graficky čistě, můj úkol zněl jasně —vytvořit stylový kalendář, který si může pověsit každý designér, který má rád minimalismus.

Na každé straně se nachází geometricky zpracované číslo měsíce, které je doplněno přehledem kalendářních dnů. Samozřejmě každé číslo je zpracované jiným způsobem (lineárně, přechody, geometricky). Také je na stránce vždy zakomponovaná číslovka 2021. Celý kalendář je laděný do černobílé. Velikost je A2.

Ukázky

Zdroj a foto: Aneta Balínová