Článek

JOOST – televize přes internet spuštěna, máme pro vás pozvánky

joostJOOST – televize přes internet spuštěna, máme pro vás pozvánky

Zdá se, že po YouTube a několika desítkách jeho následovníků se v oblasti internetového videa objevuje něco nového a tím je internetová televize se všemi vymoženostmi interaktivity, které se nabízejí.

Joost je internetová televize fungující na principu P2P sítí. Už podle obrázků je vidět, že kvalita videa je mnohem vyšší než například na YouTube, takže i vaše připojení by na to mělo být patříčně „silné“. Na mé 3MB lince jsem nezaznamenal žádné výpadky. Připravte se také na vyšší datové přenosy a tím pádem bude trochu nepříjemné, pokud jste bržděni datovým limitem. Podle některých uživatelů nění problém během několika hodinového provozu spotřebovat i 10GB.

joost

Animace, sport, auta, dokumentární filmy … nic z toho nění joostu cizí.

joost

Po spuštění programu se vám nabídne výběr hned z několika kanálů a z každého z nich máte možnost si ještě zvolit několik desítek pořadů.

joost

Nutno pochválit krásné a uživatelsky velmi přivětivé prostředí.

joost

K tomu, aby jste mohli joost naplno využívat je třeba si stáhnout malý program, který už si veškerou komunikaci se serverem obstará sám.

joost

Osobní stránku si můžete uspořádat dle svého, podle libosti na ní můžete umisťovat miniaplikace jako hodiny, chat, zpravy atd.

joost

Asi nemá smysl popisovat co přesně Joost umí. Od toho jsou tu jiné servery, ale nejlepší je přece vše si zkusit na vlastní kůži a joost si otestovat. Máme proto pro vás připravených několik pozvánek, které budeme rozdělovat podle hesla „kdo dřiv přijde, ten dřív mele“ :)

Aktualizováno 1.6.2006: O pozvánku na Joost si můžete zažádat přímo přes tento formulář.

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/zajimavosti-odkazy/televize-joost-pozvanky.html

22.05.07