Článek

Golf pro Leontinku: úspěšný třetí ročník charitativní golfové tour byl uzavřen na Konopišti

LeontinkaGolf pro Leontinku: úspěšný třetí ročník charitativní golfové tour byl uzavřen na Konopišti

Nadace Leontinka uzavřela dne 22. 9. 2009 v Golf Resortu Konopiště třetí ročník charitativních golfových turnajů na podporu dětí a studentů se zrakovým postižením. Golf pro Leontinku 2009 čítal celkem 7 turnajů a odehrával se na předních českých hřištích. Role moderátora se ujali sportovní komentátor Jaromír Bosák a herečka Bára Štěpánová. Očekává se, že výtěžek letošní benefiční golfové tour přesáhne 700 000 kč a bude věnován na konkrétní projekty Nadace Leontinka, které ulehčují integraci zrakově postižených dětí do společnosti.

Golf pro Leontinku

Golf pro Leontinku 2009 uzavřel letošní sedmý turnaj, jehož hlavním partnerem byla společnost OVB Allfinanz a který se odehrál v oblíbeném Golf Resortu Konopiště za účasti 90 hráčů. V rámci vložené benefiční soutěže přispěli účastníci turnaje do nadační kasičky částkou 41 500 kč. Mezi známými tvářemi, které přijely Nadaci Leontinka podpořit, nechyběli bývalý fotbalista Radek Bejbl, zakladatel grafického Studia Najbrt Aleš Najbrt a režisér David Ondříček.

Vladimíra Martincová, členka představenstva společnosti OVB, která byla hlavním partnerem závěrečného turnaje pro Leontinku, říká: „Golf je pro mne důležitým místem setkávání. Při golfu se seznámím s lidmi, které jinak nemám šanci potkat, a sejdu se se známými, které díky pracovnímu zaneprázdnění nemohu jindy vidět. Naše společnost se rozhodla již potřetí podpořit Golf pro Leontinku, protože jsme si vědomi své role, která vyplývá z našeho vedoucího postavení na českém trhu. Aktivně podporujeme všeobecně prospěšné projekty a záleží nám na tom, aby vynaložené prostředky byly využity efektivně a smysluplně, o čemž jsme v případě Nadace Leotinka jednoznačně přesvědčeni.“

Golf pro Leontinku

Na letošním posledním turnaji se v samém závěru bilancovalo. Jindřich Lukavský, zřizovatel Nadace Leontinka a současně jednatel společnosti EXX, přítomným hostům řekl: „Nadaci Leontinka jsem založil s přáním pomáhat těm, kteří nemohou vidět okolní svět jako my a současně nejsou ještě natolik zralí, aby si pomoc dokázali opatřit sami. Našim posláním je přinášet světlo do života dětem se zrakovým postižením. Velmi si vážím toho, že k našemu úsilí nejste lhostejní a že se aktivně na našich aktivitách podílíte.“

Letos v září Nadace Leontinka slaví 4. výročí od svého založení a již v tomto útlém věku je „nadějnou a úspěšnou golfistkou“. V čele s výkonnou ředitelkou Barbarou Huckovou se jí daří nejen shromažďovat a rozdělovat finanční i hmotné dary, ale i navazovat dlouhodobá partnerství s firmami, organizacemi i soukromými osobami, což je pro její činnost klíčové.

Golf pro Leontinku

Výkonná ředitelka Nadace Leontinka, paní Barbara Hucková, říká: „Jsem ráda, že Golf pro Leontinku si získal oblibu, a věřím, že stejně úspěšní budeme i v příštím roce.“

Nadace Leontinka letos přivítala své partnery a přátele na celkem 7 benefičních turnajích:
Ypsilon Golf Club Liberec – HSBC Premier Cup, 16. 4. 2009
Golf Club Hostivař – Estetico & Mut Tubes Cup, 14. 5. 2009
Golf Resort Kunětická Hora – EXX Cup, 4. 6. 2009
Golf Resort Karlštejn – ALO Diamonds Cup, 21. 7. 2009
Golf Park Plzeň Dýšina – Pasáž Slavie Cup, 11. 8. 2009
Golf Resort Karlovy Vary – HSBC Premier Cup, 17. 9. 2009
Golf Resort Konopiště, Radecký – OVB Cup, 22. 9. 2009.

Golf pro Leontinku

„Pokračovat v tradici dobročinného golfu se nám podařilo především díky podpoře hlavních partnerů: společností HSBC, EXX, OVB Allfinanz, ALO Diamonds a Pasáž Slavie a také díky produkčnímu zajištění, které zprostředkuje marketingová agentura Mixtum. Všem partnerům děkujeme,“ dodala Barbara Hucková.

Nadace Leontinka v tuto chvíli pracuje na finální bilanci letošní golfové tour a ve spolupráci s agenturou Mixtum již připravuje scénář Golfu pro Leontinku pro rok 2010.

Design portal

https://www.designportal.cz/zajimavosti-odkazy/golf-pro-leontinku-konopiste.html

10.10.09