Článek

Festival Mladí Ladí Jazz představil plakát, jeho autorem je Rudolf Matějček a Jakub Kučera

Osmý ročník mezinárodního festivalu Mladí Ladí Jazz právě odhalil program i plakát. Letošním mottem festivalu je: Jazz je nářez! Autory plakátu jsou designéři studia bicepsdigital Rudolf Matějček a Jakub Kučera.

„Letošní vizuál jsme koncipovali jako logické vyústění stylu nastaveného v loňském roce, kdy spolupráce s Mladí ladí začala. Kluci vždy přijdou s tématem pro každý rok, my si určíme barevnost a tvarový směr. Letos je to oproti minulému ročníku trochu expresivnější, co ale zůstalo je písmo – používáme rodinu Now od Hanken studia,“ doplňuje autor vizuálního stylu Rudolf Matějček.

Mezinárodní jazzový festival Mladí Ladí Jazz navazuje na tradici jazzu v českém prostředí a snaží se navrátit mladé publikum zpět k jazzové hudbě. Jedním ze základních problémů, proč mladí lidé neposlouchají pravidelně jazz, je cenová politika klubů, které jsou primárně zaměřeny na turistickou klientelu, tedy daleko za finančními možnostmi studentů. Proto přináší festival Mladí Ladí Jazz již osmým rokem to nejlepší ze světového jazzové scény za dostupnou cenu!

Mladi Ladi Jazz; GIF - Find & Share on GIPHY

„Dramaturgicky jsme se v osmém ročníku zaměřili především na premiérová vystoupení a na vycházející hvězdy jazzového světa. Festival přichází letos s prozatím nejrozsáhlejším programem – v Praze se uskuteční celkem devět koncertů. Kromě hlavního města v dubnu jazz zavítá i do Olomouce, Brna, Českých Budějovic, Děčína a Zlína, kde proběhnou regionální koncerty a vzdělávací hudební workshopy pro děti v rámci programu Mladí Ladí Dětem pod vedením Orana Etkina a Maxe Vandervorsta,“ říká za organizátory Jan Gregar.

Poprvé v Praze vystoupí se svým sólovým projektem fenomenální pianista a držitel dvou cen Grammy, Bill Laurance z kapely Snarky Puppy. Chystají se premiéry jazz-metalových Panzerballett a vycházející japonské hvězdy BigYuki. Kromě pražských koncertů nabídne festival také koncerty v regionech a dětské hudební workshopy v uceleném programu nazvaném Mladí Ladí Dětem. Po osmé proběhne soutěž Jazz Fruit podporující mladé jazzové talenty – letos poprvé bude rozdělena na dvě části pro české a zahraniční projekty. Lístky na koncerty jsou k dispozici v předprodejní síti GoOut, zvýhodněné studentské vstupné začíná již na 111 Kč.

Festival odstartuje japonský černokněžník BigYuki 2. dubna 2017. Kompletní program najdete na stránkách festivalu.

 

Loňský vizuál

Zdroj: mladiladijazz.cz