Článek

Designeast.eu v ruském jazyce

Design in Central and Eastern EuropeDesigneast.eu v ruském jazyce

Designeast.eu – blog o designu ve střední a východní Evropě má nyní verzi i v ruském jazyce. Nápad spustit tuto verzi vznikl ve spolupráci s Marinou Ryazanskou z ukrajinského studia Kavoon. Důvodem tohoto kroku je strmě rostoucí počet rusky mluvících návštěvníků a konstantně se rozrustající designérská komunita.

Chceme aby informace a povědomí o designu v této části Evropy měl na dosah maximální okruh lidí a proto budeme publikovat obsah ve dvou jazycích. Víte třeba něco o dění v designu na Ukrajině či Bělorusku? Pokud ne a zajímá Vás to, tak díky nám zajímavé informace z této oblasti rozhodně dostanete.

Blog Designeast.eu založil a spravuje mladý český designér Martin Žampach. Snaží se s kolegy prostřednictvím blogu informovat o dění v designu ve střední a východní a jihovýchodní Evropě. Publikuje zejména články z oblasti trojzroměrného designu, tedy průmyslového, produktového. Dále tu naleznete články o výstavách, soutěžích, studentských projektech, diplomových pracech a podobně. Orientaci na střední a východní Evropu vysvětluje zakladatel blogu tím, že tato oblast je málo zmapována a produkuje mnoho zajímavých prací, které si zaslouží pozornost široké veřejnosti.

Design portal

https://www.designportal.cz/zajimavosti-odkazy/designeast-v-rustine.html

26.03.08