Článek

Designblok odhalil plakát jubilejního dvacátého ročníku

Pražský mezinárodní festival designu Designblok pro svůj dvacátý ročník vybral téma Oslava. Na vizuálech letos zachycuje dvojici cyklistů symbolizující dřinu, zapálení i radost ze společné jízdy. Nově dvacátý ročník kromě prostoru Průmyslového paláce a Lapidária na holešovickém Výstavišti naplní designem také budovu Colloredo Mansfeldského paláce. Největší festival designu a módy ve střední Evropě proběhne od 25. – 29. října 2018.

„20 let Designbloku byla jízda, která nás stále baví a žene vpřed.“ Jiří Macek, kreativní ředitel Designbloku

Vizuál dvacátého ročníku zachycuje dvojici cyklistů na jediném kole, která v sobě spojuje symboliku neustálého pohybu vpřed, odhodlání i nutnosti empatie, vzájemného porozumění, ale i radosti z jízdy, často obohacené o akrobatické kousky.

„Bez lehkosti a radosti by se z jízdy vytratila i motivace, bez silného týmu a zázemí bychom skončili po pár prvních kilometrech. Když se to takto shrne, zní to asi příliš vážně, ale 20 let Designbloku byla jízda, která nás stále baví a žene vpřed. Každým rokem se učíme. Některé z nových kousků uvidíte na vizuálech, více pak na samotném Designbloku. Oslavu připravujeme ve velkém stylu, hlavy skloněné, zaklesnutí do řídítek. Všichni, nejen ti dva jezdci na obloze,“ říká kreativní ředitel Designbloku Jiří Macek.

Fotografie pro vizuály, které postupně dvojici sportovců odhalí, vytvořil Salim Issa, grafickou stránku zpracovala Martina Černá ze studia Imagery.

Vizuály předchozích ročníků:

Designblok ukázal vizuály letošního ročníku – 22 designérů ve vítězných pózách

Koza Líza a kuře Gogo vévodí vizuálu letošního Designbloku

Zdroj a foto: designblok.cz