Grafický design

Libor Jelínek

Libor Jelínek

creative director, Dynamo design
www.dynamodesign.cz

Nejlepší tendr? Ať už vyhraný nebo prohraný…

Z těch novějších (a vítězných) určitě Český florbal a Pražské Quadriennale 2015. Florbal slavil úspěch i na webu Brand New, skončil jako třetí nejlepší práce roku 2015, což nás samozřejmě potěšilo. A Quadriennale byl zase rozsáhlý kulturní projekt, roční intenzivní práce na různých aplikacích od plakátů, tiskovin, přes design webu, až po práci na navigačním a orientačním systému. U obou projektů jsem byl jako supervizor, autor florbalu je náš designer Honza Šlégr a grafický koncept PQ 2015 je od Vítka Škopa a Markéty Steinert, studentů VŠUP, se kterými občas spolupracujeme.

Poslední věc, na které jsem pracoval je…

…zatím tajná. Paralelně ve studiu běží vždy víc projektů, něco z finančního světa, něco z dopravy a logistiky, chystáme se na jeden větší výstavní projekt, pracujeme na vizuální identitě města Uherské Hradiště. A dlouhodobě spolupracujeme s našimi klienty Air Bank, Teta drogerie nebo Prague City Tourism.

Na práci mě nejvíc baví…

První fáze skicování, zrod konceptu, ladění návrhů před prezentací. A to ať už jako tvůrce nebo jako supervizor grafiků v Dynamo design, případně externích designérů. A pak je taky fajn vidět spokojeného klienta a realizovaný a dobře fungující výsledek práce.

Za deset let chci být…

Živý. A spokojený. Kdekoliv.

Moc se o mě neví, že…

Přemýšlím, co se o mě veřejně ví…

Nejlepší přednáška jakou jsem viděl…

Byla loňská konference By Design v Bratislavě. Skvělých přednášek tam bylo hodně, některé byly dobré a blbá jen jedna. A to je myslím skvělé skóre. Letos s Dynamem určitě pojedeme znovu.

Tři lidi, od kterých se mám co učit, jsou…

Je toho tolik co neumím a chtěl bych umět… Tři lidi by na to nejspíš nestačili.

Kdybych nedělal to, co dělám, živil bych se jako…

Když to vezmu úplně odjinud, tak asi něco okolo jídla. Dřív jsem psal recenze restaurací, ale tím bych se těžko uživil. A jako dítě jsem chtěl být řidič autobusu. Tudíž jsem rád za to, co dnes dělám.

Nejlépe se odreagovávám…

U venčení psů nebo v autě (ideálně na cestě na dovolenou).

Aktuálně čtu a poslouchám…

Knihy teď totálně zanedbávám, poslední dobou je to jen o čtení briefů… Co se hudby týče, tak nedávný koncert Benjamina Clementina v Berlíně byl úžasný.

Díky za rozhovor!