Článek

Co dokáže foťák za osm stovek?

HolgaCo dokáže foťák za osm stovek?

Někteří z vás možná již slyšeli o foťáku se jménem Holga, ale troufám si říct, že pro většinu z vás je tento přístroj velkou neznámou. Což je tak trochu škoda, protože za opravdu lidovou cenu získáte přístroj, který neklade žádné překážky vaší kreativitě a naplno ukáže co ve vás vězí a čeho jste schopni.

Holga

Asi nemá smysl popisovat, co všechno foťák Holga dokáže, od toho jsou tu jiní. Důležitější je spíše vědět co Holga nedokáže. V tuto chvíli totiž přicházíte ke slovu vy, fotograf, který se nemůže spoléhat na následné doostřování a retuše ve Photoshopu, ale pouze na svoji intuici a talent. Ten možná Holga odhalí spíše než Nikon za 30 tisíc a nedohoníte to ani skly za dalších 40.

Holga

Ve zkratce, představte si přístroj, který vám umožňuje pouze 4 vzdálenosti na zaostření, režim slunečno/oblačno a spoušť. Toť vše, další je už na vás. Radek Sakař je, troufám si říct, jedním z mála v čechách, který se focením Holgou věnuje a o tom, že to není žádný zelenáč vypovídají nejen jeho fotky, kterými prokládám tento článek, ale hlavně jeho portfolio.

Holga

Mrkněte na to. Největším problémem, alespoň pro mne, bylo uvědomit si, že nejde o žádné fotomontáže a rendery, ale pouze o čisté překrývání fotografií na políčku o rozměrech 6×6. Tak se ukažte a když se nám svými výtvory pochlubíte, rádi vaše zkušenosti a fotky uveřejníme.

Holga

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/zajimavosti-odkazy/holga-fotky-sakar.html

11.04.07