Článek

Černobílý svět Tima Burtona – podařená prezentace výstavy slavného režiséra

Tim BurtonČernobílý svět Tima Burtona – podařená prezentace výstavy slavného režiséra

Střihoruký Edward, Ospalá díra, Planeta opic, Alenka v říši divů… asi jste některý z filmů Tima Burtona viděli. Ale znáte jeho kresby či loutky? Chtěli byste dostat pozvánku na jeho výstavu v podobě černobílých pruhovaných ponožek? Můžete mít originální kresby a výtvory, ale musíte je také umět prodat. A to se právě v případě výstavy Tima Burtona týmu z reklamní agentury Leagas Delaney a Olgoj Chorchoj povedlo. Posuďte sami. Do 3. srpna 2014 v Domě u Kamenného zvonu v Praze.

-
Plakát k výstavě. Zdroj: timburton.cz

Kurátorka Jenny He, která instaluje výstavy Tima Burtona po celém světě, v Praze připravila přehlídku kreseb, maleb a koláží včetně 150 dosud neuveřejněných děl. Čtyři loutky jsou vtipně umístěny ve foukaných skleněných bublinách. Prezentaci fantazijních, poetických i dekadentních bytostí v každé místnosti doprovází jiná hudba a speciální efekty.

„Příprava výstavy Tima Burtona byla pro náš team tak trochu novou zkušeností. Zejména stavby a jejich grafická podoba dospěly do takových rozměrů, jako nikdy předtím,“ dodává k výstavě ředitelka Galerie hlavního města Prahy PhDr. Magdalena Juříková.