Článek

Brno má nový designshop v Domě umění

LeporeloBrno má nový designshop v Domě umění

Ve městě opět ožívá design ve všech jeho podobách. Díky nově otevřenému desigshopu s názvem Leporelo+, který sídlí přímo v nově zrekonstruovaném Domě umění města Brna na Malinovského náměstí, nachází tvůrci designu vyhovující prostor pro prezentaci svých výrobků a obchodní zastoupení na Moravě.

-

Interiér i název galerie jsou součástí hravého konceptu, jejž navrhl grafický designér Martin Hrdina a architektka Nicol Gale. Prezentuje svým návštěvníkům aktuální český i  zahraniční autorský design. Z řady designérů představuje Leporelo+ sklo Ronyho Plesla, Romana Vrtišky nebo studia Olgoj Chorchoj i ukázky z kolekcí finských architektů Alvara Aaltoa či Ulfa Hansese. České šperkaře zde zastupuje například Zdeněk Vacek. Výběrem produktů se prodejna zaměřuje také na úplné novinky, které jsou cenově dostupné a zároveň pobaví, což potvrzuje porcelán Slovenky Simony Janišové nebo nafukovací retro zvířátka z 60. let Libuše Niklové.

-

Designshop je součástí projektu, který pod společným názvem Leporelo+ zastřešuje také kavárnu a zážitkovou restauraci. V prostorách funkcionalistické budovy Domu umění vytváří Leporelo+ platformu, která má za úkol podporovat autorský design a jeho studenty. Vše ve spolupráci s dalšími brněnskými subjekty. Hlavním participantem pořádaných workshopů a studentských soutěží je projekt DEZZIGN point, jehož garantem je ředitel bývalého Design centra a nositel letošní Ceny města Brna, Karel Kobosil. „Po zrušení Design centra ČR v roce 2007 v Brně i nadále chybí dostačující platforma pro prezentaci studentských prací. Neustále pracujeme na jejím zdokonalení, a jelikož se s projektem LEPORELO+ naše činnosti výborně doplňují, budeme jeho program podporovat,“ říká vedoucí manažer projektu DEZZIGN point Ing. Milan Vrbík.

-

Designshop a Café Leporelo+ se ihned zařadily do programu blížící se Brněnské muzejní noci s ukázkami módní tvorby mladých autorek zastupujících moravské vysoké školy se zaměřením na design oděvu a obuvi. Následovat bude workshop Venduly Chalánkové i výstavy designu.

www.leporeloplus.cz

-

Zdroj a foto:
tisková zpráva

 

Tisková zpráva

https://www.designportal.cz/zajimavosti-odkazy/brno-designshop-leporelo.html

22.04.11