Článek

Blíží se festival motion designu Mouvo — kupujte lístky, opět bude vyprodáno

Už třetím rokem se v Praze představí výběr elitní světové scény motion designu. Tedy svébytného dynamického oboru na průsečíku animace, grafického designu, filmu a nových technologií. O dramaturgii a organizaci festivalu se tradičně stará oceňované studio Oficina, které za Mouvo získalo loni cenu Czech Grand Design. Akce se koná 23. a 24. března v divadle Archa.

Po dvou vyprodaných ročnících se festival Mouvo znovu uchází o pozornost mezinárodního publika a tentokrát láká na téma mezioborových přesahů a spolupráce. Divákům se tedy vedle ryzích motion designerů představí širší spektrum tvůrců, ať už se jedná o stratégy, technology, typografy, producenty nebo specialisty na branding. Společně se zaměří na specifika oborových přesahů, ve kterých motion design vzniká. Na tvůrčí proces, který staví na principu spolupráce nad rámec vlastní žánrové škatulky.

„Myslet dál. Zkusit víc. Překonávat hranice, bořit bariéry, ovlivňovat se. Oslavme společně ty odvážné, kteří nás posunují dál. Kteří dokážou vést, kam se jiní neodhodlali. Kteří hledají cesty, jaké ještě neznáme,“ tak zní hlavní teze letošního ročníku.

Studio Field

Festival odstartuje v pátek, kdy londýnští vizuální mágové ze studia Field zajistí program na celý večer. Publiku v divadle Archa představí kompletní spektrum přístupů ke svým interaktivním a projekčním projektům a instalacím. Vedle vizuální a estetické stránky nabídnou také teoretickou, strategickou, koncepční a produkční.

„Letos jsme se nechtěli zaměřit jenom na motion design, ale také další oblasti, které ho ovlivňují. Chtěli jsme motion designerům představit strategický nebo teoretický pohled na věc a zároveň ukázat širšímu publiku z oblasti marketingové komunikace, strategie a brandingu možnosti, které jim motion design jako médium může nabídnout,“ vysvětlila Vlaďka Cimbálníková, producentka festivalu a studia Oficina.

Studio Buck

Za jednu z předních hvězd festivalu lze označit Ryana Honeyho, kreativního ředitele kalifornské pobočky Buck, tedy jednoho z největších motion design studií současnosti. Pod jeho vedením vzniká ve studiu v Los Angeles pestrý a hravý mix výstupů od tradiční animace, přes motion design, film až k propracovaným 3D animacím a speciálním efektům. Ze zástupu klientů oceňovaného studia vyčnívají přední americké společnosti jako Google, Apple, Facebook, CNN nebo IBM.

Studio Proud Creative

Hvězdnou sestavu vystupujících rozšiřuje londýnské studio Proud Creative, známé svým propracovaným strategickým přístupem k designu a brandingu britských i mezinárodních značek. Dále mnichovské duo Entagma, které se specializuje na pokročilá technická řešení komplexních 3D designů a simulací. Vizuální experimenty s živou kamerou a počítačovou animací nabídne režisérská dvojice Dvein z Barcelony a estetický filmový přístup na svých projektech představí studio Found z Londýna.

Studio Dvein

Stejně jako v předchozích letech festival skloubí přednášky elitních světových tvůrců s možností získat kontaky a proniknout tak do oborové komunity. Páteční večer po skončení přednášek završí VIP party, která nabízí příležitost prohodit pár slov s vystupujícími. Sobotní dlouhý den pak vyvrcholí festivalovou afterparty.

„Od počátku se snažíme, aby Mouvo kromě přednášek špičkových designerů nabídlo taky platformu pro oborová setkání v českém prostředí a podpořilo tak komunitu, která kolem motion designu neustále roste,“ uvádí Vlaďka Cimbálníková.

Dvoudenní vstupné na festival stojí 2200 Kč. Studentský lístek vychází na 1800 Kč, navíc každá pátá zakoupená studentská vstupenka je zdarma. Zájemci o osobnější setkání s vystupujícími si mohou koupit Mouvo Lover vstupenku za 3500 Kč, díky které získají přístup na zmíněnou VIP party, drobné občerstvení, místo v první řadě hlediště, vybranou novinku z Mouvo kolekce a slevu na letní kreativní workshop.

Studio Entagma

Více informací a kompletní program najdete na webu www.mouvo.cz. Vedle toho si můžete také zakoupit originální kousek z limitované edice Mouvo produktů na store.mouvo.cz.

Zdroj a foto: mouvo.cz